Ana sayfan Yap   Favorilerine Ekle   E-Posta   Tavsiye Et   İletişim 
Bugün : 18 Temmuz 2018   
 
 
 

Ana Sayfa

Haberler

Forum

F.Galeri

Üyeler

Sms

Z.Defteri

Video

Mp3

Canlı Y.yurt

Linkler

Radyo

YesTube
 
Forumdaki Son Cevaplar : SİTEMİZİN ALAN PARASINI YATIRARAK SİTEMİ..(MalatyaHaber) SAİME ÖZGÜR VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HASAN HÜSEYİN ÖZTÜFEKÇİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) İBRAHİM GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HAYRETTİN KELEŞ VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) İFAGAT KORKMAZ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) VAHAP ÖNAL VEFAT ETTİ..(onbasioglu) HASAN GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) AYDINLATMA LAMBALARI..(onbasioglu) AHMET BAYRAM İNCİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu)
Dalbastı Kirazı Ne Mutlu Türküm Diyene !
Menü
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : MalatyaHaber
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
- Kayıtlı üye : 2034

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 8
Toplam : 8
Rekor : 71 kişi 21.05.2017 09:54:44

Site sayacı
Bugün Tekil : 11
Bugün Çoğul : 11
Bugün Toplam : 22

Dün Tekil : 61
Dün Çoğul : 61
Dün Toplam : 122

Genel Toplam : 7406992
Anket
Sitemizde Radyo Yayını Olmasından Memnunmusunuz?
Evet (79 %)
Hayır (20 %)
1265 - Katılım
( Sonuçlar )
Reklam
Hava Durumu
Malatya
8 Mart Dünya Kadınlar Günü' Kutlanıyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile 8 Mart Demokratik Kadın Platformu, tarafından organize edilen kutlama töreni Eğitim-Sen binası önünde oluşturulan kortej TEKEL Fabrikasına kadar yürüdü.

TEKEL Fabrikası önünde 8 Mart Demokratik Kadın Platformu adına konuşma yapan KESK Dönem Sözcüsü Eğitim Sen Kadın Sekreteri Nural KIZILDAĞ yaptığı konuşmada;
Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, New Yorklu dokuma işçisi kadınların tutuşan bedenleriyle, 151 yıl öteden, bizlere ilettikleri; eşitlik ve adalet talepleri bugünde olanca yakıcılığı ile ortada duruyor. Kapitalizmin insanlık dışı sömürü düzeni; oy hakkı ve iş saatlerinin azaltılması için mücadele eden 129 dokuma işçisi kadını katlederek susturmaya çalışmıştır. Bu direniş tüm dünya kadınlarına yeni bir kapı açmıştır. Bu kapıdan geçerek özgürlüğe doğru adım atan kadınlar; cinsel, sınıfsal, ulusal sömürüye karşı mücadele bayrağını 151 yıldır dalgalandırmaya devam ediyor.
New Yorklu kadın dokuma işçilerini, Ceylanpınar'da, Bursa'da, Davut paşa'da yaşamını yitiren, töre cinayetlerine kurban edilen tüm emekçi kadınlarımızı saygıyla anıyoruz.
Kadınlar Novemed'de direnişlerini zaferle taçlandırdılar. Telekomda hakları için, mücadeledeki yerlerini alarak kazandılar. Tekelde işçi kadınlar; özelleştirmeye, yağmaya karşı direniyorlar. Bizlerde bu 8 Martta; işini, ekmeğini, geleceğini ve örgütlenme hakkını savunmak için, direnişte olan Tekel işçileriyle dayanışma bilincini ve eylemliliği yükseltmek için buradayız.
Nüfusun yarısını oluşturan biz kadınlar, dünyanın her yerinde çalışıyoruz, üretiyoruz, maddi-manevi değerlerin yaratılmasında yer alıyoruz.
Yeryüzündeki işlerin büyük bölümünü bizler yapıyoruz ama emeklerimiz görülmüyor, zenginliklerin çok azına kadınlar sahip. Aile içinde harcanan emek ve yapılan işler cinsiyetlerinin doğal uzantısı olarak görülüyor. Buda emeğine değer verilmeyen kadının, çalışma yaşamına hep bir adım geride başlamasına neden oluyor. Kadınların ezilmesinde ve sömürülmesinde ataerkilik ve kapitalist sömürü, işbirliği halindedir. Birisinin güçsüzleştirdiğini diğeri daha çok sömürüyor.
Kadınlar, küresel kapitalizmin, yedek sanayi ordusunu oluşturuyor. En çok kadınlar işsiz kalıyor. Daha örgütsüz ve daha kötü koşullardaki işlerde, daha düşük ücretle çalışıyorlar. İşten on kolay kadınlar çıkarılıyor. Sendikalar en az onlara ulaşıyor.
Dünya hakları ve emekçiler yoksullaşıyor, yoksulluk kadınlaşıyor. Ekonomiler büyüyor ama istihdam daralıyor. Eğitim ve sağlık, birer hak olmaktan çıkartılıyor ve güvencesizleştiriliyor. Eğitim, sağlık, insanca yaşama, geleceğe güvenle bakma hakkını yoksullar ve emekçiler yitiriyor, onların içindede en çok kadınlar yitiriyor.
Dünya genelinde dinsel tutuculuk, milliyetçilik ve savaşlar bütün toplumsal kesimlerde verdiği zararın yanısıra kadınların yaşamını ayrıca çekilmez hale getiriliyor. Türkiye'nin gündemini kilitleyen türban tartışmasında olduğu gibi, siyasal çatışmalar kadınların bedenleri üzerinden yürütülüyor. Milliyetçilik, kadınların bedenlerini savaş alanına çeviriyor ve savaşlar kadınların her dilden yaktıkları ağıtları çoğaltıyor.
Kadın istihdamının en yüksek olduğu kamuda dahi, çalışan kadınların büyük bölümü, alt kademelerde, düşük statülü işlerde yığılmışlardır. Kamuda, her yüz yöneticiden sadece biri kadındır. Kamunun tasfiyesini ve istihdamı esnekleştirmeyi hatta kazanılmış hakları geri almayı hedefleyen “Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası, Personel Rejimi Yasa Tasarıları” bu tablonun daha da bozulmasına yol açacaktır.
Türkiye'de artan muhafazakârlık, kadınların hak ve özgürlüklerini tehdit ediyor. Siyasal çatışmaların sembolüne dönüştürülen türban/başörtüsü konusu, Ülkeyi de yeni bir kutuplaşma ve gerilimin eşiğine getirmiştir. Gelişen milliyetçilik, ataerkil nefret kültürü ile birlikte, şiddeti gündelik hayat içinde de yaygınlaştırıyor.

Kürt sorunun inkâr, imha ve şiddet politikalarıyla çözülmeyeceği açıktır. Bu sorunun çözümsüzlüğü anaların yüreklerini yakmaya devam edecektir.
Kadınların yarısını toplumsal yaşamın dışında örgütsüz bırakmayı hedefleyen bu sistem baskıya zulme ve eşitsizliğe karşı mücadelede öne çıkan kadınları cezaevlerine atarak şiddetin en ağır biçimine maruz bırakıyor.
Emeği, barışı, özgürlüğü ve eşitliği savunan kadınlar olarak tüm bunlara hayır diyoruz. Ataerkilliğe, eşitsizliğe, kapitalist sömürüye, milliyetçiliğe ve emperyalist savaşlara son! Halkların barış içinde eşit ve özgürce yaşamasını istiyoruz.
Kaynak = Malatyaguncel.com


[ Ekleyen  (demirsoy) | 08.03.2008 16:40:47 | Oy:  | Oy ver ]
( Yorumlar (0) | Okunma : 635 | Bu haberi yazdır | Arkadaşına Gönder | )

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 064091
Güvenlik :
 
Hatırla :
 
   

» Yeni Kayıt !
» Şifremi Unuttum !
Bilgi
Merhabalar. Web sayfamıza hoş geldiniz. YEŞİLYURT İlçemiz Malatya İli merkezine 9 Km. uzaklıkta adı gibi yeşil ve bir o kadar da güzel bir ilçedir. İlçemiz özellikle DALBASTI kirazıyla, bunun yanında yine çeşit çeşit meyveleri, birbirinden güzel mesire yerleri, Malatya nın en modern sosyal - spor tesisleri ve çay bahçeleriyle ünlüdür. Tarihi ve günümüz mimari yapılarıda Yeşilyurt a ayrı bir hava katmaktadır. İlçemiz Malatya merkeze en yakın ilçedir. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde Malatya merkez ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yaz mevsiminde yolunuz Malatya dan geçerse mutlaka ilçemize uğrayıp DALBASTI KİRAZIMIZIN tadına bakın. İnanın Pişman olmayacaksınız... İlçemize gelirken sakın fotoğraf makinalarınızı yanınıza almayı unutmayın.
Köşe Yazıları

Tülin GENÇ

KISA ZAMAN İÇERSİNDE YAŞANAN MUTLULUKLAR

Fatih GÜRCÜ

BİZİ KİMLER YETİŞTİRDİ?

GENÇ BAKIŞ H.Y.B

"ÖĞRETMEN YÜREKTİR"
Saat
Takvim
« Haz Temmuz
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 4.2917 YTL
1 USD : 4.8365 YTL
Satış
1 EUR : 4.3202 YTL
1 USD : 4.8452 YTL
Son Dakika
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
Kuşadası Escort
Bu Sitedeki Yazı ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz Her Hakkı Saklıdır.2004© Copyright Yesilyurt Web Te@m
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. yesilyurtunsesi.com sitesinde yayınlanan materyaller kişilere aittir. yesilyurtunsesi.com ile bir ilgisi yoktur. yesilyurtunsesi.com sadece materyallerin yayınlanmasına müsaade eder. Bu Site MSAJANS Sponsorluğu ve YEŞİLYURT BİLGİSAYAR'ın Teknik Desteğiyle Yayınlanmaktadır.
Aspsitem
Bu sayfa: 0,28 saniyede yorumlandı.