Ana sayfan Yap   Favorilerine Ekle   E-Posta   Tavsiye Et   İletişim 
Bugün : 28 Mayıs 2018   
 
 
 

Ana Sayfa

Haberler

Forum

F.Galeri

Üyeler

Sms

Z.Defteri

Video

Mp3

Canlı Y.yurt

Linkler

Radyo

YesTube
 
Forumdaki Son Cevaplar : SİTEMİZİN ALAN PARASINI YATIRARAK SİTEMİ..(MalatyaHaber) SAİME ÖZGÜR VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HASAN HÜSEYİN ÖZTÜFEKÇİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) İBRAHİM GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HAYRETTİN KELEŞ VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) İFAGAT KORKMAZ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) VAHAP ÖNAL VEFAT ETTİ..(onbasioglu) HASAN GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) AYDINLATMA LAMBALARI..(onbasioglu) AHMET BAYRAM İNCİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu)
Dalbastı Kirazı Ne Mutlu Türküm Diyene !
Menü
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : MalatyaHaber
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
- Kayıtlı üye : 2034

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 5
Toplam : 5
Rekor : 71 kişi 21.05.2017 09:54:44

Site sayacı
Bugün Tekil : 2
Bugün Çoğul : 2
Bugün Toplam : 4

Dün Tekil : 48
Dün Çoğul : 48
Dün Toplam : 96

Genel Toplam : 7398432
Anket
Sitemizde Radyo Yayını Olmasından Memnunmusunuz?
Evet (79 %)
Hayır (20 %)
1265 - Katılım
( Sonuçlar )
Reklam
Hava Durumu
Malatya
35 Terörist Öldürüldü
Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, Şırnak'ın Cudi Dağı'nın doğusunda Besta bölgesinde geçtiğimiz salı günü sızma girişiminde bulunan iki ayrı terörist gruba düzenlenen operasyonun ardından elde edilen dinleme dokümanından, teröristlerin 35 zayiat verdiklerinin belirlendiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı Karargahındaki haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Tuğgeneral Gürak, Şırnak Cudi Dağı'nın doğusunda Besta bölgesinde konuşlu birliğin ileriden emniyetini sağlayan emniyet unsurlarına yönelik 14 Ekim 2008 Salı günü saat 16.00'dan itibaren sızma girişiminde bulunan iki ayrı terörist grubun bu faaliyetine başlama fırsatı verilmeden tespit edildiğini bildirdi. Tuğgeneral Gürak, emniyet unsurlarınca süratle terörist gruplara ateşle karşılık verildiğini ayrıca, tabur
merkezindeki destek silahları ve Şırnak bölgesinde konuşlu kobra helikopterleri ile terörist grupların yoğun bir şekilde ateş altına alındığını vurguladı. Bu olayla ilgili bölücü terör örgütü unsurlarının kendi aralarındaki telsiz görüşmelerinden alınan bazı dinlemeleri gazetecilere okuyan Tuğgeneral Gürak, örgüt mensuplarının görüşmelerini şöyle aktardı: 

"- Kaç kişisiniz? 
- Bir taraf 22, bir taraf 37. 
- Anlaşıldı tamam. 
- (Diğer grup) Sayımız yeterli. 
... 
- Havan atıyorlar geri çekiliyoruz, 4-5 tane zayiat var. 
- Gruplar birleşti yardım istiyoruz. Zaiyat 5'den fazla olabilir. 
- Ölüleri alacak mıyız? 
- Alamaya biliriz. 
- Bir tanesi kayadan düşmüş, kalçası kırılmış. 
- Bu böyle gitmez, kafasına sıkın. 
... 
- Destek geliyor. Bir yaralının işi bitti. 
- 9 kişi yaklaştık. 30 metre kadar sızmaya çalışıyoruz. 
- 3 ölü, geri çekiliyoruz. 
... 
- Havan atışıyla bizi sıkıştırıyorlar. 
- Aşağıya geri çekilin, bizi görüyorlar. 
- Bir kişi daha gitti. 
... 
- Helikopterler geldikten sonra tepenin güneydoğu yamaçlarında çukura girdik, 3 ölü daha verdik. 
- Kobraların gelmesiyle diğer gruplar irtibatımız kesildi. 
- 10 dakika önce buluştuk ve kayıp sayısı 34. 
- 6 kişiden biri yaralı. 
- Sayıca bizden üstün oldukları için geri çekiliyoruz. 
- 6 kişi yaralı. 
- Yaralılarla sınırdan geçemezsiniz. 
- Onu da halledin. 
- Dere yatağından çıktık. Ölü arkadaşlardan 11 tanesini sakladık, 24 tane kaybımız var."


Tuğgeneral Gürak, dinlemeye takılan diğer büyük telsiz konuşmalarında da olayın teröristler tarafından da teyit edildiğini belirterek, "Bu olayda örgüt büyük zayiat vermiştir. Ancak bölücü terör örgütü, ölülerini, Bayraktepe'de de olduğu gibi bölgeye gömmekte, bir kısmını yanında götürmekte veya arazinin uygun yerlerine bu ölüleri saklamaktadır" şeklinde konuştu.

TUGAY KOMUTANI YARALI..
Gürak, Hakkari'de terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda bir helikopterin kırıma uğraması sonucu yararlanan 1. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Küçük'ün dizinde ve kaburgasında kırık bulunduğunu belirterek, "Diğer yaralıların da hayati tehlikesi bulunmuyor. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir" dedi.

10 Ekim'den bugüne kadar meydana gelen olay sayısı, zayiat durumu ve ele geçirilen teröristlerle ilgili bilgi veren Tuğgeneral Gürak, TSK'nın, bölücü terör örgütüne yönelik icra ettiği faaliyetler kapsamında, bu dönem içinde 31 iç güvenlik olayının meydana geldiğini, toplam 19 patlayıcı madde olayından 15'inin güvenlik kuvvetleri tarafından yerinde imha edilerek olası zayiatların önlendiğini bildirdi. 

Bu dönemde yapılan istihbarat takibi sonucu, 2 defa Zap ve Hakurk bölgesine sınır ötesi hava harekatı gerçekleştirildiğini belirten Tuğgeneral Gürak, şunları kaydetti: 

"Bu harekatlardan örgütün üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu değerlendirilen Zap bölgesine yapılan hava harekatına dikkatinizi çekmek istiyorum. Yapılan hava harekatı sonucu belirlenen hedefler tam isabetle vurulmuştur." 

Tuğgeneral Gürak, aynı dönem içinde güvenlik kuvvetlerinden 5 personelin şehit olduğunu, ayrıca, bölücü terör örgütünün eylemlerinden 3 vatandaşında zarar gördüğünü kaydetti. 

TEKNİK NEDENLERLE DÜŞTÜ
Hakkari'nin Kavaklı bölgesi meydana gelen olay hakkında da bilgi veren Tuğgeneral Gürak, bu bölgede bir grup teröristin barındığı yönünde bilgiler alınması üzere 15 Ekim günü saat 05.00'de 3 tabir ile bölgede bir operasyon başlatıldığını belirtti. Birliklerin, gündüz Kavaklı vadisini aradıktan sonra aynı gün akşam operasyonun bir sonraki aşaması olan ve teröristlerin muhtemel bulunabileceği bölgeye doğru manevraya başladığını ifade eden Tuğgeneral Gürak, şöyle devam etti: 

"Bu esnada Altındağlarının kuzeyinde saat 20.30'de bir birliğimiz bölgesinde bir patlama meydana gelmiş müteakiben teröristlerin açtığı ateş sonucu, 4 güvenlik görevlisi şehit olmuştur. Teröristlere şiddetle karşılık verilmesi üzerine temas kesilmiştir. Teröristlerin kaçış istikametine doğru süratle, 22.30'de 1. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Küçük'ün komutasında takviye bir komando bölüğü olay bölgesine helikopterlerle sevk edilmiştir. Helikopterlerin inişi esnasında bir helikopterimiz teknik nedenlerden dolayı kırıma uğramış ve içinde bulunan 16 personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar derhal Şırnak'taki Askeri Hastanesine sevk edilmiş ve maalesef yaralı personelimizden biri hastanede hayatını kaybederek şehit olmuştur. Yaralılar arasında Tugay Komutanı da yer almaktadır. Tugay Komutanının, dizinde ve kaburgalarında kırık vardır. Yaralı personelimizin durumlarında herhangi bir hayatı tehlike bulunmamaktadır. Meydana gelen olayda şehit düşen personelimize Allah'tan rahmet, değerli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı, tüm yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir."

ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİ 
Tuğgeneral Gürak, 10-17 Ekim 2008 tarihleri arasında TSK tarafından 8 adet arama kurtarma faaliyetinin icra edildiğini, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca 103 kişinin denizden sağ olarak kurtarıldığını, 1 kişinin ise ölü olarak bulunduğunu bildirdi. 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın tanıtılmasıyla denizcilik bilincinin halka yaygınlaştırılması kapsamında 1 TIR ile gezici müze ve tanıtım sisteminin oluşturulduğu ifade eden Tuğgeneral Gürak, söz konusu TIR'ın 8 Ekim-14 Kasım 2008 tarihleri arasında 21 farklı ilde tanıtım faaliyeti icrasına başlandığını kaydetti. Tuğgeneral Gürak, 37 gün boyunca 3 bin kilometre sürecek gezici tanıtım sisteminde ilköğretim ve lise öğrencileri öncelikli olmak üzere vatandaşlara Deniz Kuvvetlerinin tanıtılacağını
vurguladı. 

www.malatyahaber.com

[ Ekleyen  (Yesilyurt) | 20.10.2008 23:29:27 | Oy:  | Oy ver ]
( Yorumlar (1) | Okunma : 920 | Bu haberi yazdır | Arkadaşına Gönder | )

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 458622
Güvenlik :
 
Hatırla :
 
   

» Yeni Kayıt !
» Şifremi Unuttum !
Bilgi
Merhabalar. Web sayfamıza hoş geldiniz. YEŞİLYURT İlçemiz Malatya İli merkezine 9 Km. uzaklıkta adı gibi yeşil ve bir o kadar da güzel bir ilçedir. İlçemiz özellikle DALBASTI kirazıyla, bunun yanında yine çeşit çeşit meyveleri, birbirinden güzel mesire yerleri, Malatya nın en modern sosyal - spor tesisleri ve çay bahçeleriyle ünlüdür. Tarihi ve günümüz mimari yapılarıda Yeşilyurt a ayrı bir hava katmaktadır. İlçemiz Malatya merkeze en yakın ilçedir. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde Malatya merkez ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yaz mevsiminde yolunuz Malatya dan geçerse mutlaka ilçemize uğrayıp DALBASTI KİRAZIMIZIN tadına bakın. İnanın Pişman olmayacaksınız... İlçemize gelirken sakın fotoğraf makinalarınızı yanınıza almayı unutmayın.
Köşe Yazıları

Tülin GENÇ

KISA ZAMAN İÇERSİNDE YAŞANAN MUTLULUKLAR

Fatih GÜRCÜ

BİZİ KİMLER YETİŞTİRDİ?

GENÇ BAKIŞ H.Y.B

"ÖĞRETMEN YÜREKTİR"
Saat
Takvim
« Nis Mayıs
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 4.3035 YTL
1 USD : 4.7207 YTL
Satış
1 EUR : 4.3320 YTL
1 USD : 4.7292 YTL
Son Dakika
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
Kuşadası Escort
Bu Sitedeki Yazı ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz Her Hakkı Saklıdır.2004© Copyright Yesilyurt Web Te@m
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. yesilyurtunsesi.com sitesinde yayınlanan materyaller kişilere aittir. yesilyurtunsesi.com ile bir ilgisi yoktur. yesilyurtunsesi.com sadece materyallerin yayınlanmasına müsaade eder. Bu Site MSAJANS Sponsorluğu ve YEŞİLYURT BİLGİSAYAR'ın Teknik Desteğiyle Yayınlanmaktadır.
Aspsitem
Bu sayfa: 0,72 saniyede yorumlandı.