Ana sayfan Yap   Favorilerine Ekle   E-Posta   Tavsiye Et   İletişim 
Bugün : 24 Haziran 2018   
 
 
 

Ana Sayfa

Haberler

Forum

F.Galeri

Üyeler

Sms

Z.Defteri

Video

Mp3

Canlı Y.yurt

Linkler

Radyo

YesTube
 
Forumdaki Son Cevaplar : SİTEMİZİN ALAN PARASINI YATIRARAK SİTEMİ..(MalatyaHaber) SAİME ÖZGÜR VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HASAN HÜSEYİN ÖZTÜFEKÇİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) İBRAHİM GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HAYRETTİN KELEŞ VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) İFAGAT KORKMAZ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) VAHAP ÖNAL VEFAT ETTİ..(onbasioglu) HASAN GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) AYDINLATMA LAMBALARI..(onbasioglu) AHMET BAYRAM İNCİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu)
Dalbastı Kirazı Ne Mutlu Türküm Diyene !
Menü
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : MalatyaHaber
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
- Kayıtlı üye : 2034

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 4
Toplam : 4
Rekor : 71 kişi 21.05.2017 09:54:44

Site sayacı
Bugün Tekil : 50
Bugün Çoğul : 50
Bugün Toplam : 100

Dün Tekil : 73
Dün Çoğul : 73
Dün Toplam : 146

Genel Toplam : 7402694
Anket
Sitemizde Radyo Yayını Olmasından Memnunmusunuz?
Evet (79 %)
Hayır (20 %)
1265 - Katılım
( Sonuçlar )
Reklam
Hava Durumu
Malatya
BOĞAZ KESEN KIZIN BABASI'NDAN MEKTUP...!
Bu yazara ait yazılar | Tüm yazarlar
OLCAY'I GERİ GETİREMEM...!
   Gazetelere manşet olan haberle ilgili sadece bir sitede yayınlanan çok özel mektup.Aslında hepimizin ders çıkarması gereken bir durum söz konusu olduğu için sizlerle paylaşmak istedim...işte  annesinin boğazını keserek öldüren kızın babası tarafından gönderilen mektup...İŞTE, ACILI BABANIN MEKTUBU:

“Ben Başak Aydıntuğ'nun babası olarak bir kere daha yorum yapma gereği duydum. Zekası normal, içindeki kin duygusunu bastırabilen, mantıklı düşünen insanlara sesleniyorum. Dinimizi çarpıtıp kendi işine geldiği gibi yorumlayan aslında bunu da beceremeyen psikolojik bozukluğu en az kızım kadar ağır olanları muhattap almıyorum. Yani anlasınlar diye tekrarlayıyım: Menemende Teğmen Kubilayı öldüren " İmanlı" "Dini bütün" canileri haklı goren "İmanlı" " Dini Bütün " vatandaşlar lütfen zahmet edip cevap vermesinler. Zaten Turkçeleri zor anlaşılıyor.

Kızımı bu korkunç olaya sevk eden neydi bilmiyorum. Ama bazen kaza geliyorum diyor. Daha 4 yaşındayken Başak ciddi uyku bozukluğu çekiyordu. Eski eşim 3 yil psikiyatri asistanliğı yapmıstı. Çok da başarili idi. Onun koyduğu hızlı ve doğru tanıları bugün bile hatırlıyorum. Bir keresinde yeni yatan bir hastasının intihar eğilimini fark etmiş ve hafta sonu izinli çıkarılmaması için dosyasına not koymuştu. Ne yazıkki o hafta sonu nöbetçi olan asistan arkadışımız hastayı izne gönderdi ve hasta çıktıktan 2 saat sonra kendini trenin önüne attı. Olcay bu olayın etkisinden aylarca kurtulamadı. Çok iyi bir bilim kadını olmasının yanında çok iyi bir klinisyendi. Bir tek kusuru vardı. Çok katı kuralları vardı. Bu kurallari kendine karşı da uyguluyordu. Bu manada durüsttü. Benim gibi tek bir çocuktu.( Basında yer aldığı gibi teorik olarak bir ablası var ama ben bu ablayı 20 yıllık evlilik hayatımda 1 kez gördüm. Olcayda sanırım  1 ya da iki kez gördü ) Olcayın babası Üniversite bitirmiş bir kişi olmasına rağmen ciddi alkol problemi olan ve Olcaya hayati boyunca problem çıkaran bir insan olarak yaşadi ve geçen yıl vefat etti. Çok iyi bir insan olan eski kayinvalidem haklı nedenlerden öturü eşini 10 yıl kadar once boşamıştı. Yani Olcay darbelerle yetişmiş bir insandı. Gene de meslek hayatında yüksek başarısını kimse engelleyemedi ( Buna dun göz yaşi döken bazı hocalarımızın yükselişini engelleme amacıyla ciddi çabaları da olmuştur. Örneğin inançli bir insan oldugu halde onun ateist ve komunist oldugunu iddia ettiler )

Ama Olcay kol kırılır yen içinde kalır sözüne inanırdı. Başağın uyku problemi için psikiyatrik yardım gerektiğini söylediğim zaman bana müthiş bir öfkeyle 'Sen kızımı damgalamak istiyorsun' demişti. Ne yazıkki bu konuda diğer psikiyatrist arkadaşlarım da kısmen ilgisizlikten kısmen Olcayın korkusundan yardımcı olmadılar. Olcayın kara öfkesini durdurmak mümkün değildi. Ben de bu engeli aşamadım ve kızımı o yaşta psikiyatrik tedavi altına almayı beceremedim.

Sonra çok meşgul bir anne ve baba ile birlikte Başak büyümeye başladı. Başak zamanının büyük kısmını öğretmen emeklisi olan benim annemin ve babamın yanında geçirdi. Babaanneler ve Dedeler torunlarını çok severler ama bariyer koyamazlar. Belki bunun da dezavantajlarını yaşadık.

Sonra Başak lise çağlarında bizleri birbirimize karşı kullannayı çok güzel bir şekilde öğrendi. Olcayla aramız giderek açıldı. Ben Olcaya ihanet ettim ve cok sancılı bir boşanma süreci yaşadık. Sema Kendirci adında çok başarılı bir avukatı vardı. Kendisini uyarmama rağmen ortak olan evimiz ve 30 milyar manevi tazminat davasını kazandılar. Bu beni çok yaraladı. Maddi olarak hemen herşeyimi kaybetmiştim.

Bu dönemde Başak herzaman olduğu gibi benim ailemin yanında yaşamaktaydı. Ben de Babamların yanına taşınmıştım. Bir süre sonra kendi düzenimi kurdum. Olcayın bana, benim ona öfkem uzun süre geçmedi. Bu nedenle tek ortak paydamız olan Başakla yeterince ilgilelenemedik. Başak şu andaki eşimle gayet iyi geçiniyordu. İnanması zor ama defalarca birlikte tatil yaptık. Eşim, zorunluluğu olmadığı halde Başağın herşeyi ile ilgilendi. Birden dün gözyası döken muhterem Ögretim üyelerinden bazıları devreye girerek ve Olcayı etkileyerek bu ilişkiyi bozdular. Kızımdan tekrar uzaklaşmak zorunda kaldım. Başağı en zayıf yerinden vurdular. Baban yeni eşinden çocuk sahibi olacak ve sen ortada kalacaksın dediler. Bu bir yalandı. Çünkü biz evlenirken çocuk yapmama konusunda anlaşmıştık ve çocuğumuz yok.

Başak, Bilkent Universitesinde Hukuk Fakültesine gidiyordu. Orasının nasıl bir yer olduğunu 18 yıllık bir Ögretim üyesi olarak hala anlayabilmiş değilim. Derslerinde çok başarılı olan ögrenciler olduğu gibi her türlü "Aşırı Özgürluğün" yaşanabileceği dolayısı ile eğitimden uzaklaşmaya çok uygun bir ortam var orada.

Başak maalesef ikinci gruba katıldı. Derslerini ikinci plana attı. Başarısızlık onu çok yıprattı. İyi bir sporcuydu. Beraber 8 km koşardık. Herzaman ona meslek sahibi olmanın çok önemli olduğunu, zor bir tahsil yaptığını, tek amacının okulu bitirmek olması gerektiğini söyledim. Şimdiki eşimle beraber gittiğimiz yemeklerde O.D.T.Ü Kimya mühendisliği mezunu olan eşim de hep aynı telkinde bulundu. Ama basarılı olamadık. Bu arada Olcayın da yardımıyla gittiği psikiyatristlerin hiç birine uzun devam etmedi. Verilen ilaçları kullanmadı. Ama bu dönemde şiddette eğilim gösteren bir davranışı olmadı. Sadece annesi gibi kara bir öfkesi vardı ve kızdığı zaman ses tonunu ayarlaması mümkün olmuyordu.

Olayın en tuhaf kısmı, Olcay, Başak tarafindan öldürülmekten gerçekten korkuyormuş ( Basına yansıyan haberlere göre). Buna Rağmen Başağı devamlı yanına çağrıyordu. Bir geceden çok dayanamayan Başak Babaannesinin evine geri kaçıyordu. Madem Olcayın böyle bir korkusu vardı Başağı neden Beysu kentteki evine cağrıyordu ve Başak her gidisinde tartıştığı annesinin yanına neden tekrar tekrar gidiyordu ? Bunu hiçbir zaman anlayamayacağım

Son olarak dün cenaze merasimine katılmadığım için beni eleştiren filozof vatandaşlara sesleniyorum. Biz dün eşimle beraber Sincan Cezaevinde Başağı ziyaret ediyorduk. Başağin iç çamaşırı gibi elzem ihtiyaçlarını karşılamak üzere oradaydık. Kendisi de yaralı olan Başağın yara bakımını yapmaya ve onu acilen psikiyatri klinigine sevk etmeye uğrasıyorduk. Çünkü Başak ne olduğunu benim de tam bilmediğim, kullanmakta olduğu ilaçlarını aniden kesmiştim. Bu durumun gerek Basak gerek etrafindaki hükümlüler için büyük bir önemi vardı. Sağolsunlar Cezaevi yonetimi bize cok iyi davrandı. İsteklerimizin önemli bir kısmı hızla halledildi. Gene de bu işler uzun sürdü. Cenaze merasimine yetişemedim. İyi de oldu. 1980 yılından beri aynı kurumdayım. Kim yalan ağlıyor kim gerçekten çok üzgün biliyorum. Yalancıları görmemiş oldum böylece. Ben bir baba olarak kızımla ömrüm yettiği kadar ilgileneceğim. Olcayı geri getiremem. O, zaten eserleri, yetiştirdiği öğrenciler ve devlete yaptığı hizmetlerle herzaman hatırlanacaktır.”
Semih Aydıntuğ

 NOT:www.habervitrini.com.  sitesinden alınmıştır.

                            GENÇ BAKIŞ-H.Y.B


 Yazar : GENÇ BAKIŞ H.Y.B | Okunma : 1218 | Yorum ( 0 ) | Tarih: 07.06.2008 | Oy:  | Oy ver | Arkadaşına Gönder |

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 792606
Güvenlik :
 
Hatırla :
 
   

» Yeni Kayıt !
» Şifremi Unuttum !
Bilgi
Merhabalar. Web sayfamıza hoş geldiniz. YEŞİLYURT İlçemiz Malatya İli merkezine 9 Km. uzaklıkta adı gibi yeşil ve bir o kadar da güzel bir ilçedir. İlçemiz özellikle DALBASTI kirazıyla, bunun yanında yine çeşit çeşit meyveleri, birbirinden güzel mesire yerleri, Malatya nın en modern sosyal - spor tesisleri ve çay bahçeleriyle ünlüdür. Tarihi ve günümüz mimari yapılarıda Yeşilyurt a ayrı bir hava katmaktadır. İlçemiz Malatya merkeze en yakın ilçedir. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde Malatya merkez ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yaz mevsiminde yolunuz Malatya dan geçerse mutlaka ilçemize uğrayıp DALBASTI KİRAZIMIZIN tadına bakın. İnanın Pişman olmayacaksınız... İlçemize gelirken sakın fotoğraf makinalarınızı yanınıza almayı unutmayın.
Köşe Yazıları

Tülin GENÇ

KISA ZAMAN İÇERSİNDE YAŞANAN MUTLULUKLAR

Fatih GÜRCÜ

BİZİ KİMLER YETİŞTİRDİ?

GENÇ BAKIŞ H.Y.B

"ÖĞRETMEN YÜREKTİR"
Saat
Takvim
« May Haziran
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 4.2651 YTL
1 USD : 4.7077 YTL
Satış
1 EUR : 4.2933 YTL
1 USD : 4.7162 YTL
Son Dakika
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
Kuşadası Escort
Bu Sitedeki Yazı ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz Her Hakkı Saklıdır.2004© Copyright Yesilyurt Web Te@m
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. yesilyurtunsesi.com sitesinde yayınlanan materyaller kişilere aittir. yesilyurtunsesi.com ile bir ilgisi yoktur. yesilyurtunsesi.com sadece materyallerin yayınlanmasına müsaade eder. Bu Site MSAJANS Sponsorluğu ve YEŞİLYURT BİLGİSAYAR'ın Teknik Desteğiyle Yayınlanmaktadır.
Aspsitem
Bu sayfa: 0,20 saniyede yorumlandı.