Ana sayfan Yap   Favorilerine Ekle   E-Posta   Tavsiye Et   İletişim 
Bugün : 18 Temmuz 2018   
 
 
 

Ana Sayfa

Haberler

Forum

F.Galeri

Üyeler

Sms

Z.Defteri

Video

Mp3

Canlı Y.yurt

Linkler

Radyo

YesTube
 
Forumdaki Son Cevaplar : SİTEMİZİN ALAN PARASINI YATIRARAK SİTEMİ..(MalatyaHaber) SAİME ÖZGÜR VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HASAN HÜSEYİN ÖZTÜFEKÇİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) İBRAHİM GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HAYRETTİN KELEŞ VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) İFAGAT KORKMAZ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) VAHAP ÖNAL VEFAT ETTİ..(onbasioglu) HASAN GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) AYDINLATMA LAMBALARI..(onbasioglu) AHMET BAYRAM İNCİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu)
Dalbastı Kirazı Ne Mutlu Türküm Diyene !
Menü
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : MalatyaHaber
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
- Kayıtlı üye : 2034

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 1
Toplam : 1
Rekor : 71 kişi 21.05.2017 09:54:44

Site sayacı
Bugün Tekil : 31
Bugün Çoğul : 31
Bugün Toplam : 62

Dün Tekil : 61
Dün Çoğul : 61
Dün Toplam : 122

Genel Toplam : 7407032
Anket
Sitemizde Radyo Yayını Olmasından Memnunmusunuz?
Evet (79 %)
Hayır (20 %)
1265 - Katılım
( Sonuçlar )
Reklam
Hava Durumu
Malatya
VALİLİK KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ PROJESİ MALATYA ART'TA ŞOK EDEN KÖŞE YAZISI...!
Bu yazara ait yazılar | Tüm yazarlar

Söyleyin bakalım kim haklı, kim suçlu?

Hayatta herkesin bir çizgisi bir ilkesi vardır? Biz maalesef toplum olarak önyargıları olan ve önyargılarının farkına varmayan bir nesiliz. İnsanların yaşamlarını, özel yaşantılarını, sosyal ve özel hayatında yaşadığı sıkıntıları, maneviyatını, inançlarını ve hassas değerlerini bilmeden, kısacası insan yüreğini tanımadan yorumlar yapabiliyoruz.

  Hayatım boyunca hiçbir şey için zor kavramını kullanmadım. Hayatta hiçbir şeyi imkânsız görmedim. Çünkü başarı çizgisinin hangi ilkelere dayandığını ve bu ilkeleri nasıl değerlendirmem gerektiğini öğrendim.

Basın sektörüne istemeyerek girdim, eğitimlerimi basın alanında aldığım için geliştirmeye çalıştım ve hala da bunun için mücadele ediyorum. Şu an geriye dönüp baktığımda istemeyerek seçtiğim gazetecilik mesleğim için “iyi ki bu mesleği seçmişim” diyebiliyorum. Çünkü başka bir meslek yapamazmışım. Mesleki kariyerimi yönlendirmek ve geleceğimi şekillendirmek için birçok önemli basın kuruluşunda görev aldım. Ücretsiz çalıştığım da oldu ama asla gocunmadım. Çünkü hedefe giden yolda mutfaktan geçmenin önemini kavradım.

Uzun bir yolculuğun ardından Evren Işık arkadaşımla yolum kesişti ve sonrasında tanıştığıma memnun olduğumu söyleyemeyeceğim Suat Yalçınsoy ile…

Aradan bir yıl geçti. Özel sektörde bir kuruşta çalışırken bir yıl aradan sonra Malatya Valiliği Proje Koordinatörü Suat Yalçınsoy’dan ve bir teklif aldım… Teklifin adı “Malatya Art”

Çok düşündüm ve bu projenin mesleki hayatımda benim için iyi bir referans olacağını kanısına vardım. Mevcut işimden istifa ederek 15 Nisan tarihinde fiilen,6 Mayıs tarihinde ise kesin olarak iş başı yaptım. Hayatımda tanıdığım en iyi yöneticilerden biri olan Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu ile dergi içeriği belirlendi. Ve büyük bir şevkle gece gündüz demeden dergi için çalıştım. En büyük desteği manen hep yanımda olan Genel Müdürümüz Nurhan Candan’dan aldım. Ondan çok şey öğrendim yaşama dair… İnsanlığa dair…

Çalıştım… Çalıştım… Çalıştım… Hatta işi gücü olan arkadaşlarımı istifa ettirip ekibimize dâhil ettim. Çalışan olarak görmedim işimi ve kendi işim gibi hissederek özveriyle çalıştım.

Dergi uğruna sınavlarıma çalışamadım ve derslerimden kaldım. Sağlığımı ve kontrollerimi ihmal ettim. En önemlisi de büyükanneme ve aileme olan görevimi yerine getiremedim, ihmal ettim onları…

Mükâfatı ne oldu? Ne kazandım sonunda? Koskoca bir sıfır… Sonsuz bir uçurum ve engin bir tecrübe…

Bir süre sonra bana iş teklif eden Suat Yalçınsoy’u görmemeye başladım.3 gün içinde başlayacak denilen sigortam istifamın ardından başladı.Maaşım net söylenmedi,kazanacaksın ve kazanacağız denildi.Sustum,çünkü güven sağlayan ifadeler kullanılıyordu.

Bir süre sonra Funda Kurt isminde biri çıktı karşımıza. Temmuz Ajansı devralmış Seda Hanımdan? Aslında ne Seda hanım’ın ne de Funda Hanım’ın olmadığı, sadece resmiyette Funda Kurt’ a kayıtlı olan Temmuz Ajans’ın Suat Yalçınsoy’a ait olduğunu biliyorum ve herkesin iddiası da bu yönde zaten. Neden böyle bir yola başvuruluyor derseniz? Yorumu sizlerin takdirine bırakırım. İlk etapta “Funda Hanım yetkili değil ben işe aldım sizi benim kurallarım geçer diyen patronum bir süre sonra iş maddiyata gelince Funda Hanım ilgileniyor, onla konuş” sözleri yankılandı kulağımda.

Yine sustum, çünkü gözbebeğim olarak gördüğüm derginin çıkarılması önemliydi benim için. Söz verdim ve ben sözümde durmalıydım, farkım olmalıydı, ama dayanamadım, olmadı, yapamadım…

Dergi için bütün hazırlıkları bitirip İstanbul’a gittim sınavlarım için. Döndüğümde İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu tarafından yazı işleri müdürlüğüne Levent İskenderoğlu’nun görevlendirildiği bilgisini aldım. Geldiğim gün hemen tanışmaya gittim. Çok anlayışla karşıladı, karşılıklı olumlu istişarelerde bulunduk. Çünkü Sayın Valimiz Doç.Dr. Ulvi Saran’ın bütün yetkiyle kendisini görevlendirdiği bilgisini veriyordu. Bahaettin Bey ile birlikte verdiğimiz temalar bir nevi çöpe atılıyordu. Genel yayın akışı neredeyse tersine dönüyordu. Genel yayın yönetmeniydim güya, yazı işleri müdürünün görevinin ne olduğunu bilmeme ve ilgili kişilerden teyit etmeme rağmen sustum. Susmam gerekiyordu. Son eksiklikleri gidermeye çalışırken son anda konular değişmeye başladı. Bahaettin Bey’e söz verdiğimi ifade ediyorum, fakat sözümün ve ilgili birimin önemli olmadığı vurgulanıyor bir noktada… Fakat benim için söz namustur…

Bir gün Suat Yalçınsoy, bir gün Yaşar Karaaslan yazı içeriklerini ve başlıklarını değiştiriyor. Ben yine her şeye rağmen herkesin gönlüne göre yeniden düzenlemeler yaptım. Buna müsaade ettiğim için de tek muhatabım Bahaeetin Kabahasanoğlu ve Levent İskenderoğlu olması gerekirken dergiyle ilgisi olmayan ve ekipte yer almayan insanların müdahalesine maruz kaldım. Sevgili Suat Yalçınsoy’un bu kadar çok editörü ve yardımcısı varken neden beni ekmeğimden ettiği sorusunun cevabını hala bulmuş değilim. Ama hakkımı asla ve asla helal etmiyorum. Ben soramıyorum, ama ilgili birimlerin soracağından hiç şüphem yok.

Ve son aşamalarda artık tahammülüm kalmadı ve ayrılmak istediğimi yeni patronumuz Funda Hanım ile paylaştım… Çok hassas ve vicdanlı bir hanımefendi olduğu için rahatsız olduğum durumları anlayışla karşıladı. Ve biriken başka birçok nedenden dolayı istifa ettim. İstifamı basın aracılığıyla duyurdum. Çünkü birçok kamu kuruluşundan dergideki unvanımla bilgi alışverişinde bulundum ve artık devam etmediğimi bilmelerini istedim, daha fazla sorun yaşamamak adına… Başkaları işten ayrılma konusunda gizliden planlar yaparken ben net bir kararlılıkla istifamı dile getirdim.Samimi olmaya çalıştım herkesle,sosyal ve özel yaşantımda gösteremeyeceğim davranışları sergiledim belki samimiyet uğruna…Sonu ne oldu derseniz?Yine koskoca bir sıfır.

Bitti artık evet, bitti… Ayrılırken Funda Hanım’ın “arkadaşlarını iyi seç”  sözü aslında birçok sorunun da yanıtı oldu. Seçemedim… Yine yanıldım…

İstifamı İlk olarak beğenerek takip ettiğim, bir internet haber sitesinde gördüm ve ardından diğer basın kuruluşlarında yer verildi. Uzun bir zaman dilimi oldu Malatya Valiliği Basın Bürosuna bağlı bulunduğum basın kuruluşu adına kayıtlıyım. Fakat haberde “Malatya Basını tarafından tanınmayan” şeklinde kırıcı bir ibare kullanıldı. Şaşırmıyorum artık bu tür ithamlara…

Sonra diğer gazeteler, televizyon programları, köşe yazıları ve basın tarafından konuşulmaya başlandı.

Çok sevdiğim değerli basın mensubu Yaşar Karaaslan’ın basın açıklamamdan dolayı “kendini rezil etti, terbiyesizlik yaptı” iddiaları ulaşıyor. Üzülmemek elde değil…

 İstifamın ardından şaşırtan bir gelişmede sigortam konusunda oldu.3 aylık çalışma süreme Patronum Funda Kurt 3 günlük sigorta pirimi yatırmış. Ve bunu hiçbir ilgimin olmadığı diğer şirketi Eucons Danışmanlık Şirketi üzerinden yaptırmışlar. Danışmanlıkla birlikte eğitim hizmeti veren Eucons Danışmanlık Şirketi’nin KOSGEB desteğiyle girişimcilik eğitimi verdikleri; Elazığ Fırat Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Malatya İnönü Üniversitesi kapsamında yapılan eğitimler başta olmak üzere, diğer eğitimlerinde de sahte imza kullanıldığı iddia edilen bir şirkette sigortalı olmak istememem takdir edilir ki en doğal hakkımdır. Çalıştırdığı personellere imza attırarak işlemleri tamamlayan ve KOSGEB’e sunulduğu iddia edilen eğitimler için sanırım KOSGEB yetkilileri gerekli denetimleri yapacaktır. Ben bütün bunları yasal olarak kabul etmiyorum ve yasal bütün sorumluluğuyla birlikte ilgili birimlerden destek bekliyorum.

Bütün bu gelişmelerden sonra Kültür İl Müdürlüğü’nde karşılaştığım Funda Hanım’a hazırladığım köşe yazımı veriyorum. Ve yine dar bir pencereden bakan biri olarak ilan ediliyorum. Suat Bey ve Funda Hanım tarafımdan; Sigorta ücretimi ödemeleri karşılığında bu konunun kapatılması teklif ediliyor. Ve ard arda sıralanan tehditler çınlıyor kulağımda. “Bu yazı yayınlandığı an çizerim seni, Artık Malatya’da kalırsan Malatya’yı İstanbul’a dönersen İstanbul’u zindan ederim. O zaman ben seni unuturum ve unuttururum da. Suat Yalçınsoy’un O şerefsiz ne yapmaya çalışıyor ifadeleriyle birlikte 50 bin liralık tazminat davası açılacağı haberi gönderiliyor” ve farklı ithamlarla zarar göreceğime dair ifadeler vurgulanıyor. SGK’den Temmuz Ajans’a denetim talep edeceğimi belirttiğimde, şaşkınlıkla dinlediğim  “3 gün çalıştı anlaşamadık çıkardım derim, kolum çok uzun, çevremiz geniş her şeyi hallederiz” gibi ilginç ifadelerle çok şaşırdım. Ve en önemlisi “birkaç gün önce Vali Bey bizim bahçede yemekteydi, babam yemek yaptırmıştı, kolum çok uzun” sözüne hala anlam veremedim. Malatya Valisi Doç.Dr. Ulvi Saran bütün yollarını keser iması mı yapıldı yine bunu da anlamış değilim. Yine takdiri sizlere bırakıyorum.

Bütün bunlardan geriye ne kaldı derseniz? Geriye üzüntü, gözyaşı ve kırgınlık kalıyor yüreklerde… Hayatımda önemli bir yeri olan ve hayatında önemli bir yere sahip olduğumu düşündüğüm dostlarımı bu iş yüzünden kaybettim. Belki de hiç kazanmadığımı burada anladım. Dostumun verdiği  “Ben dostluk kazanmaya değil işimi yapmaya geldim.” Yanıtı yıllardır başaramadığım profesyonel olmanın yanıtıydı aslında… Ben hayatım boyunca bu kadar profesyonel olamadım. Bu kadar güzel kalp kıramadım… Çok mu önemli derseniz? Utanmam ve gocunmam bundan; evet çok önemli… Çünkü hayatta her şey tükeniyor, ebedi dostluklar kalıyor geriye…

Bu anlamda Malatya Art bana bilgi birikim ve tecrübe kazandırdı. Ve çalışan herkese tek önerim limon dahi satsanız asla sözleşmesiz iş başı yapmayın…

Şu dönemde kendimi çok iyi hissediyorum, hiç mutsuz değilim ama kişinin sevdiği insanlarla beklenmedik şeyler yaşaması çok acı veren bir duygu. Sadece bunun kaldıramıyorum ama geçecek… Bunları gündem oluşturmak için değil, sadece yanlış bilen ve değerlendiren kişilerin dar bir pencereden bakmamaları gerektiğini vurgulamak için belirtiyorum.

Şimdi soruyorum kim haklı, kim suçlu? Dişini tırnağıma katarak çalışan ben mi? Arkamdan kuyumu kazan dost bildiklerim mi? İşimden istifa ettirip sözlerini unutanlar mı? Tehdit edenler mi? Maddi ve manevi haklarımı hakaretleriyle suiistimal edenler mi? Yoksa hiçbir ilgi ve bilgisi olmadan tek yönlü düşünüp yargısız infaz edenler mi?

Benim bütün sayfalarım aydınlık, bütün sayfalarım ve yüreğim hep açık. Ben BU ÜLKENİN GELECEĞİ, BU ÜLKENİN YARINLARIYIM. Hiçbir tehdit, hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, ülkem sınırları içerisinde haklı, dürüst ve helal kazancıma engel olamaz. Ülkemin yasaları var, hukuku var? Ülke gençliğinin ve benim hayat ışığım asla ve asla sönmeyecek… Hayat Işığınızı paylaşmaktan korkmayın çünkü kat kat artarak tekrar sizi aydınlatacak ışık; YÜREĞİNİZİN VE YÜREĞİMİZİN IŞIĞIDIR…

 

                                                                                                                  GENÇ BAKIŞ    H.Y.B

 


 Yazar : GENÇ BAKIŞ H.Y.B | Okunma : 2697 | Yorum ( 0 ) | Tarih: 26.07.2010 | Oy:  | Oy ver | Arkadaşına Gönder |

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 882450
Güvenlik :
 
Hatırla :
 
   

» Yeni Kayıt !
» Şifremi Unuttum !
Bilgi
Merhabalar. Web sayfamıza hoş geldiniz. YEŞİLYURT İlçemiz Malatya İli merkezine 9 Km. uzaklıkta adı gibi yeşil ve bir o kadar da güzel bir ilçedir. İlçemiz özellikle DALBASTI kirazıyla, bunun yanında yine çeşit çeşit meyveleri, birbirinden güzel mesire yerleri, Malatya nın en modern sosyal - spor tesisleri ve çay bahçeleriyle ünlüdür. Tarihi ve günümüz mimari yapılarıda Yeşilyurt a ayrı bir hava katmaktadır. İlçemiz Malatya merkeze en yakın ilçedir. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde Malatya merkez ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yaz mevsiminde yolunuz Malatya dan geçerse mutlaka ilçemize uğrayıp DALBASTI KİRAZIMIZIN tadına bakın. İnanın Pişman olmayacaksınız... İlçemize gelirken sakın fotoğraf makinalarınızı yanınıza almayı unutmayın.
Köşe Yazıları

Tülin GENÇ

KISA ZAMAN İÇERSİNDE YAŞANAN MUTLULUKLAR

Fatih GÜRCÜ

BİZİ KİMLER YETİŞTİRDİ?

GENÇ BAKIŞ H.Y.B

"ÖĞRETMEN YÜREKTİR"
Saat
Takvim
« Haz Temmuz
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 4.2917 YTL
1 USD : 4.8365 YTL
Satış
1 EUR : 4.3202 YTL
1 USD : 4.8452 YTL
Son Dakika
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
Kuşadası Escort
Bu Sitedeki Yazı ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz Her Hakkı Saklıdır.2004© Copyright Yesilyurt Web Te@m
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. yesilyurtunsesi.com sitesinde yayınlanan materyaller kişilere aittir. yesilyurtunsesi.com ile bir ilgisi yoktur. yesilyurtunsesi.com sadece materyallerin yayınlanmasına müsaade eder. Bu Site MSAJANS Sponsorluğu ve YEŞİLYURT BİLGİSAYAR'ın Teknik Desteğiyle Yayınlanmaktadır.
Aspsitem
Bu sayfa: 0,22 saniyede yorumlandı.