Ana sayfan Yap   Favorilerine Ekle   E-Posta   Tavsiye Et   İletişim 
Bugün : 18 Temmuz 2018   
 
 
 

Ana Sayfa

Haberler

Forum

F.Galeri

Üyeler

Sms

Z.Defteri

Video

Mp3

Canlı Y.yurt

Linkler

Radyo

YesTube
 
Forumdaki Son Cevaplar : SİTEMİZİN ALAN PARASINI YATIRARAK SİTEMİ..(MalatyaHaber) SAİME ÖZGÜR VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HASAN HÜSEYİN ÖZTÜFEKÇİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) İBRAHİM GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HAYRETTİN KELEŞ VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) İFAGAT KORKMAZ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) VAHAP ÖNAL VEFAT ETTİ..(onbasioglu) HASAN GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) AYDINLATMA LAMBALARI..(onbasioglu) AHMET BAYRAM İNCİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu)
Dalbastı Kirazı Ne Mutlu Türküm Diyene !
Menü
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : MalatyaHaber
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
- Kayıtlı üye : 2034

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 2
Toplam : 2
Rekor : 71 kişi 21.05.2017 09:54:44

Site sayacı
Bugün Tekil : 31
Bugün Çoğul : 31
Bugün Toplam : 62

Dün Tekil : 61
Dün Çoğul : 61
Dün Toplam : 122

Genel Toplam : 7407032
Anket
Sitemizde Radyo Yayını Olmasından Memnunmusunuz?
Evet (79 %)
Hayır (20 %)
1265 - Katılım
( Sonuçlar )
Reklam
Hava Durumu
Malatya
ADI SÜMEYYE,KALEMİ GÖZYAŞI...
Bu yazara ait yazılar | Tüm yazarlar

 

 

Adı Sümeyye,kalemi gözyaşı...

Genç kardeşimiz 17 aralık katliamını o kadar içten,o kadar doğru ve duygulu anlatmışki,hiç bir yazar bu kadar doğru almamıştır belkide kalemine....Çünkü Sümeyye'nin kaleminde inancı,Sümeyye'nin kaleminde milleti,Sümeyye'nin kaleminde geleceği ve Sümeyye'nin kaleminde gözyaşı var...GÖZYAŞINDA İNANCI,İNANCINDA GÖZYAŞI VAR...

Adında saklı zaten bütün manası...İslamın ilk şehidi,müslüman olan sahabelerden SÜMEYYE...

Ve paylaşmanızı,okumanızı istediğim anlamlı yazısıyla "YENİ NESİL SOYKIRIM"

 

 

"KONUK YAZAR SÜMEYYE OYAN"

 

"YENİ NESİL SOYKIRIMI"

 

Tarih 17 Aralık, günlerden Salı… İnsani vahşet bir kez daha bütün dünyanın gözleri önünde sergilendi. Katil İsrail bir kez daha kana susamışlığını masum ve dinleri için kendi canlarını ortaya koyan Gazze’nin üzerinden gidermeye çalıştı. Binlerce insan öldü, binlercesi yaralı. Füzeler yine gece yataklarında uyuyan bebeklerin üzerinden geçti, fosfor BOMBALARI hava-i fişek gösterisini aratmayacak şekilde ortalığı aydınlattı ve yine binlerce hayaller yıkıldı. Onlar mutluydular yapmakta olduğu şeyden; çünkü kendilerinden başka bütün insanlar onların köleleriydi(!). Akıllarınca onların sahipleri olduğu için zulmetmekte de bir vebal görmüyorlardı. Bu ne içim anlayış? Ne demek efendilik? Kim kime köle? Kim kimden üstün? Ve kime göre? Kendi uydurdukları emirlere göre karşılarında gerçek RABB için kahramanca vuruşan ve şahadet aşkıyla gerçekten sadece rablerine teslim olmuş olan insanlar mı köleydi? Hayır, hayır öyle değil. Onlar tabi ki de hakkın ne olduğunu biliyorlardı hem de kendi oğullarını bildikleri gibi. Bunu onlara yaptıran ise nefislerin de ki bitmez tükenmez dünya hırsı idi

.

Günler geçti altında binlerce Müslüman ile evler yıkıldı ve kıyımlar yaşandı. Dünya kamuoyu; başta adaleti sağlayan(!) insan hakları mahkemesi, BM güvenlik konseyleri hatta ümmetten saydığımız birçok Müslüman bile bu duruma tepkisiz kaldı. Hatta bu öyle bir hal aldı ki iman ve özgürlüğü adına savaşarak şehit olan insanlar bir anda suçlu, zalim, zorba, mülteci ve terörist çıkarıldı da, karşıların da ki asıl zalimler ise mazlum çıkarıldı da, yaptıkları haklı gösterildi. İşte yaşanan tüm bu çirkinliklerin sonucunda mazlum halka bir damla su, yaralarına merhem olabilmek için dünyanın dört bir yanından ve 30 Mayıs Cumartesi günü Türkiye limanlarından insanlığın vicdanını ayaklandırmak amacıyla gemiler kalktı. Sadece Türkiye’den kalkan geminin içinde bile birçok ülke, ırk ve dinden insanlar vardı. Çünkü bu sadece Müslümanlara karşı yapılmış bir saldırı değil bütün insanlığa karşı işlenmiş bir suçtu. Gemilerin amacı sadece insani yardım hizmetin de bulunmak olmasına rağmen insanlıktan nasibini almamış ve insan demeye bin şahit gereken bu mahlûklar o gemilere de saldırdılar. Bu barbarca saldırıda binlerce şehit ve yaralı olmasına rağmen ki şehit ve yaralılardan uzunca bir müddet haber alınamadı. Gemide 360’ı Türk 600 küsür insan tutuklandı. Tutukluların listesi bile elimize verilmedi. Yaralananlar oldu, onlarında listesi yok. İsrail’in kendi hastanelerinde insanları yaşatmak için değil de öldürmek için uğraşan katil doktorların elinde o kutlu insanlar. Yaşadıkları acı, keder ve sıkıntılar günahlarının kefareti olur inşaallah. Şehitler oldu. İçlerinden kimisi âlim kimisi ise sadece müslümandı. Onlar canlarını verdiler; ama asla boşa gitmedi. Gemiler ve içindeki yardım malzemeleri her ne kadar Gazze de ki sivil ve çocuklara hemen ulaşmamış olsa da olay amacına ulaştı. İsrail gibi katiller olsa dahi onlar bunu durduramadı ve asla durduramayacaklar. İslam âleminin ruhu her ne kadar sönmüş gibi görünse de bu ruhlar canlanacak ve zulüm asla daimi olmayacaktır.

 

‘’Allah’ın ayetlerini yalanlayıp duran topluluğun durumu ne çirkin! Allah zalimler topluluğunu doğru yola çıkarmaz. De ki:’’Ey Yahudiler, siz diğer insanların değil de yalnız kendiniz Allah dostları olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz haydi öyleyse ölmeyi tercih edin, eğer(davamızdan) samimi iseniz. Oysa onlar, ellerinin sunduğu günahlar yüzünden onu asla temenni etmezler. Allah zalimleri bilir’’

 

Allah zalimleri bilir ve görür. Allah zalimlerin ne yaptığından da haberdardır. Rabbim zalimin zulmünü yanına koymaz. Ebetteki bunların hesabı bir bir verilecek; siyonizmin, kapitalizmin, emperyalizmin leş köpekleri elbette ki yaptıklarını ödeyeceklerdir.

 

’Ye’s öyle bir bataktır ki düşersen boğulursun

Ümide sarıl sımsıkı seyret bak ne olursun’’

 

Attık bütün dünya gördü kimin ne olduğunu. Bütün dünyanın gözleri önünde sergilendi bu vahşet. Aslında yıllardır var bu katliamlar. Birçok Filistinli araştırmacı yazar Filistin işgalinin Osmanlı çöküşü ile başladığını söyler. Kızıl Sultan diye adlandırılan ve tarih sayfalarında yerden yere çarpılan kutlu hükümdar Abdülhamit’in yaptıkları ne kadar da manidardır. Filistin’den bir karış toprak alabilmek için aylarca Abdülhamit’in etrafında dönen Yahudi elçisi amacına ulaşamamış ve her ne kadar dil döktüyse de bir sonuca varamamıştır. Abdülhamit’in tahttan indirilip yeni bir devlet kurulmasıyla birlikte Ortadoğu işgalini kendisine farz kılmış olan bu lanetlenmiş toplum senelerce kabileler tarafından dışlanmış ve Rableri katından birçok cezalara çarptırılmıştır. Yine de uslanmayan köpekler asırlar öncesinde nasıl davranıyorlarsa asırlar sonrasında da aynı vahşilikle eylemlerini sürdürüyorlar. Her katliam sonrasında bir minare bulup kılıf giydirmeyi başaran bu insanlar bu katliamda da birçok yalan öne sürdü. Gerek görüntülerin ilk on saniyesini dünya kamuoyuna sunmak olsun gerekse de gemideki vatandaşların ilk önce kendi askerlerine saldırdıkları yalanı olsun birçok şeyin arkansa sığındılar ama yinede başarılı olamadılar ve olamayacaklardır. Kazanan taraf her halükarda biziz. Kazanan Müslümanlardır.

 

İsrail’in her katliamından sonra İsrail veya Amerikan ürünleri kullanılmayacağına ve onların alınmayacağına dair verilen sözler yapılan programlar ve başlatılan kampanyalar her defasında yetersiz gelip etkilerini sadece birkaç ay sürdürebiliyorlar. Evlerine ve eşyalarına çok titiz olan hanımlarımız biraz da İsrail ürünlerine karşı titiz olmuş olsalardı ne İsrail nede Amerika belini bu kadar doğrultamazdı. Ya babalarımız ve çocuklarımızın İsrail ürünlerine karşı aşırı düşkünlüklerine ne demeli…’’Ama onun tadı çok güzel’’ veya’’ canım Türklerde güzel ürünler çıkarsalardı’’ tarzında ki saçma sapan savunmaların ardına gizlenmeyelim lütfen. Ararsak fevkalade güzel ve kaliteli ürünler bulabilir ve İsrail’e yatırım yapmadan da gayet güzel sonuçlara varabiliriz. Lütfen artık bu konuda duyarlı olup her katliamda bu meseleyi daha fazla tartışmayalım.

 

Gün gelecek Allah nurunu tamamlayacak onların soylarını kurutacaktır. Rabbim duy bizi! Gör katliamları! Sen bizim mevlamızsın. Yerlerin, göklerin bildiğimiz ve bilmediğimiz her yerin ve her şeyin rabbisin. Merhamet et bize. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et. Rabbim sen gör, cezalarını sen ver. Onlar kendi sapıklıklarının içerisinde gözleri hiçbir şeyi görmüyor. Sen onlara hidayeti nasib eyle. Rabbim yaptıkları ve yapacakları kötülükleri onların yanına koyma. Kudüs’te Mescid’i Aksa’da namaz kılmayı ve kardeşlerimizle kucaklaşmayı bize nasib eyle ya Rabbi! Sen bilir hakkıyla işitirsin. Sana havale ediyoruz. Yapılacak en iyi şeyi sen bilirsin. Güç ancak sendedir! ÂMİN

 

Sümeyye OYAN

Yardımlarından dolayı Esranur

BAKAN’a teşekkürler…

Malatya Anadolu İ H L.


 Yazar : GENÇ BAKIŞ H.Y.B | Okunma : 1492 | Yorum ( 1 ) | Tarih: 05.08.2010 | Oy:  | Oy ver | Arkadaşına Gönder |

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 743779
Güvenlik :
 
Hatırla :
 
   

» Yeni Kayıt !
» Şifremi Unuttum !
Bilgi
Merhabalar. Web sayfamıza hoş geldiniz. YEŞİLYURT İlçemiz Malatya İli merkezine 9 Km. uzaklıkta adı gibi yeşil ve bir o kadar da güzel bir ilçedir. İlçemiz özellikle DALBASTI kirazıyla, bunun yanında yine çeşit çeşit meyveleri, birbirinden güzel mesire yerleri, Malatya nın en modern sosyal - spor tesisleri ve çay bahçeleriyle ünlüdür. Tarihi ve günümüz mimari yapılarıda Yeşilyurt a ayrı bir hava katmaktadır. İlçemiz Malatya merkeze en yakın ilçedir. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde Malatya merkez ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yaz mevsiminde yolunuz Malatya dan geçerse mutlaka ilçemize uğrayıp DALBASTI KİRAZIMIZIN tadına bakın. İnanın Pişman olmayacaksınız... İlçemize gelirken sakın fotoğraf makinalarınızı yanınıza almayı unutmayın.
Köşe Yazıları

Tülin GENÇ

KISA ZAMAN İÇERSİNDE YAŞANAN MUTLULUKLAR

Fatih GÜRCÜ

BİZİ KİMLER YETİŞTİRDİ?

GENÇ BAKIŞ H.Y.B

"ÖĞRETMEN YÜREKTİR"
Saat
Takvim
« Haz Temmuz
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 4.2917 YTL
1 USD : 4.8365 YTL
Satış
1 EUR : 4.3202 YTL
1 USD : 4.8452 YTL
Son Dakika
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
Kuşadası Escort
Bu Sitedeki Yazı ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz Her Hakkı Saklıdır.2004© Copyright Yesilyurt Web Te@m
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. yesilyurtunsesi.com sitesinde yayınlanan materyaller kişilere aittir. yesilyurtunsesi.com ile bir ilgisi yoktur. yesilyurtunsesi.com sadece materyallerin yayınlanmasına müsaade eder. Bu Site MSAJANS Sponsorluğu ve YEŞİLYURT BİLGİSAYAR'ın Teknik Desteğiyle Yayınlanmaktadır.
Aspsitem
Bu sayfa: 0,23 saniyede yorumlandı.