Ana sayfan Yap   Favorilerine Ekle   E-Posta   Tavsiye Et   İletişim 
Bugün : 18 Temmuz 2018   
 
 
 

Ana Sayfa

Haberler

Forum

F.Galeri

Üyeler

Sms

Z.Defteri

Video

Mp3

Canlı Y.yurt

Linkler

Radyo

YesTube
 
Forumdaki Son Cevaplar : SİTEMİZİN ALAN PARASINI YATIRARAK SİTEMİ..(MalatyaHaber) SAİME ÖZGÜR VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HASAN HÜSEYİN ÖZTÜFEKÇİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) İBRAHİM GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HAYRETTİN KELEŞ VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) İFAGAT KORKMAZ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) VAHAP ÖNAL VEFAT ETTİ..(onbasioglu) HASAN GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) AYDINLATMA LAMBALARI..(onbasioglu) AHMET BAYRAM İNCİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu)
Dalbastı Kirazı Ne Mutlu Türküm Diyene !
Menü
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : MalatyaHaber
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
- Kayıtlı üye : 2034

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 2
Toplam : 2
Rekor : 71 kişi 21.05.2017 09:54:44

Site sayacı
Bugün Tekil : 11
Bugün Çoğul : 11
Bugün Toplam : 22

Dün Tekil : 61
Dün Çoğul : 61
Dün Toplam : 122

Genel Toplam : 7406992
Anket
Sitemizde Radyo Yayını Olmasından Memnunmusunuz?
Evet (79 %)
Hayır (20 %)
1265 - Katılım
( Sonuçlar )
Reklam
Hava Durumu
Malatya
TERCÜMAN A.EMRE İNAN KİMDİR(1990/...)
Bu yazara ait yazılar | Tüm yazarlar
TERCÜMAN EMRE İNAN KİMDİR?(1990/....)

İşaret Dili Tercümanı Ahmet Emre İNAN  1990 yılında Malatya'da doğdu.Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar Programcılığı Bölümünü 1.olarak tamamladı.Eğitimine Anadolu Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünde devam eden İNAN,hayata farklı bir perspektifden bakıyor.
     Ailesinde işitme engelli birey olmamasına rağmen işaret dilini hayatına kazandıran genç bir yetenek olarak çıkıyor karşımıza.
Işitme engelli çocukluk arkadaşına günlük yaşamında yardımcı olabilmek maksadıyla başladığı tercümanlık yolculuğu,hayata ve engellilere karşı vicdani tutumuyla birleşince İşaret Dili Eğitimlerini resmi kurumlardan almaya başlayarak,yaşamına İşaret Dili Tercümanı olarak devam etti.
Eğitimci bir ailenin,eğitimci çocuğu olarak bir çok projeye imzasını atarak adını Uluslararası platforma taşımayı başardı.

2009 yılında Anadolu Sağırlar Federasyonu bünyesinde,daha önce almış olduğu eğitimlere istinaden yeterli görülerek Türkiye genelinde Tercümanlık Yetki Belgesi'ne layık görüldü.

2010 yılında Ankara da bulunan Anadolu Sağırlar Federasyonu'ndan Tercümanlık Belgesini aldıktan sonra eğitim gördüğü Adıyaman Iline Temsilci olarak atandı.Ve göstermiş olduğu üstün başarılarından dolayı Federasyon tarafından teşekkür belgesi ile onurlandırıldı.
2011 yılında Malatya Işitme Engelliler Spor Klübü Derneği çatısı altında,yönetim kurulu üyelerinin onayı dahilinde Malatya Işitme Engelliler Dernek Tercümanı olarak kariyerine yön verdi.
2011 yılında Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman Arslan adına tüm branş dallarda Federasyon bünyesinde müsabakaları yürütmek üzere Tercümanlık Yaka Kartına sahip oldu.
2012 yılında Malatya Işitme Engelliler Spor Klübü Derneği tarafından işaret diline vakıf olduğuna dair Tercümanlık Belgesi'ne sahip olarak Malatya ve Türkiye genelinde birçok önemli programda Gönüllü Tercüman olarak yer aldı.
2012 yılında Istanbul Beyoğlu 20. Noterliği bünyesinde sağır ve dilsizler ile ilgili İşaret Dili Tecümanı olarak çalışma fırsatını yakaladı.Beyoğlu 20.Noterlik bünyesinde Yeminli Tercüman olarak zapta geçti.
2012 yılında Elazığ Noterliği bünyesinde sağır ve dilsizlere yönelik Işaret Dili Tecümanı olarak çalışması neticesinde Yeminli Tercüman olarak zapta geçmeyi başardı.
2012 yılında Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi Koordinasyonuyla yürütülen "ÖMSS" hazırlık Kursu'nda Eğitmen olarak Işitme Engellilerin yaşamına ışık tuttu.
2012 yılında Malatya 4.Noterliği bünyesinde Yeminli Tercüman olarak yine zapta geçen İşaret Dili Tercümanı ünvanını kazandı.
2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Işaret Dili Usta Öğretici olarak engellilere ve engellilere ışık tutacak gönüllülere yönelik İşaret Dili Kursları düzenleyerek eğitimler verdi.
2012 yılında Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimini başarı ile tamamlayarak,İşitme Engelli bireylerin Sosyal Hizmetler bünyesinde sistem kayıtlarını oluşturabilmek amacıyla Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ne de sahip oldu.
2012 yılında Dökümantasyon Eğitimini başarıyla tamamlayarak Dökümantasyon Eğitimi Belgesini de kendi yaşamına kazandırmayı başardı.
2012 yılında engellilere daha kolay ve yaşanılabilir bir alan oluşturabilmek maksadıyla ISO 19011 Kalite ve Çevre Yönetim  Sistemleri Belgesi'ni almaya hak kazandı.
2012 yılında yine engelli yaşamları esas alarak HKS  Sağlıkta Hizmet Kalite Standardı eğitimiyle HKS Sağlıkta Hizmet Kalite Standardı Belgesi'ne layık görüldü.
2013 yılında Türkiye Işitme Engelliler Milli Federasyonu Başkanı Ercüment Tanrıverdi tarafından Valilikler,Kaymakamlıklar,Milli Eğitim Müdürlükleri,Hastahaneler,Noterler,Adliyeler,Tapu Daireleri gibi kurumlara İşaret Dili Tercümanı olarak görev yapabileceğine dair yetki Belgesiyle Tercümanlık Belgesini almaya hak kazandı.
2013 yılında Türkiye Işitme Engelliler Spor Fedarasyonu adına Kayseri de başlatılan Uluslararası (IS) İşaret Dili Eğitim Kursunu tamamlayarak Uluslararası İşaret Dili Tercümanı ünvanını kariyerine ekleyerek adını uluslararası platforma taşımayı başardı.
Yılların kazandırmış olduğu tecrübeye dayanarak genç bir Işaret Dili Tercümanı ünvanıyla,tecrübelerini kurum ve kuruluşlarla paylaşmak ve engelli bireylere hayat kazandırmak maksadıyla hazırladığı İşaret Dili Kitapcığıyla hayata engelli bakan bireylerin gönlünü bir kez daha kazandı.
2013 yılında engelliler adına bir çok kurs ve eğitim programlarına katılarak  Insan Kaynakları Yönetimi eğitimiyle Insan Kaynakları Yönetim Belgesini aldı.
2013 yılında Yöneticilik ve Ekip Liderliği Belgesi ile genç bir İşitme Engelliler Tercümanı olarak adından söz ettirmeyi başardı.
Engelli Platformalarında ve engellilere yönelik bir çok çalışmaya gönüllü olarak iştirak ederek,engelliler için sosyal bir statü kazandırmayı hedefleyen Işaret Dili Tercümanı Ahmet Emre İNAN,sosyal bir çok vakıf ve derneğe de hizmet verdi.
Uluslararası Sempozyumlar,festivaller,kongreler başta olmak üzere bir çok programda aranan tercüman olmayı başardı.
T.C Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Maliye Bakanı Mehmet Şimşek,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin,Milletvekilleri Öznur Çalık,H.Cemal Akın,Mevlüt Aslanoğlu,Mustafa Şahin,İş Adamı Ahmet Çalık,THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu,Eski Devlet Bakanı Işılay Saygın,Gediz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Seyfullah Çevik,Sanatçı Bülent Serttaş,Yönetmen Hakan Yağız Bozdemir,Televizyon Programcısı ve Haber7 Yazarı Aynur Ayaz,Sanatçı Kenan Işık,İş Adamı Sabri Özel ve birçok işadamının katıldığı Uluslararası Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Festivali'de de gönüllü olarak tercümanlık yaptı.
Tüm bu çalışmaların yanı sıra sanat alanında da engelli bireylere desteğini esirgemedi.Birleşmiş Milletler Kültür raporlarına giren Anadolu Kadınları Müzikali,Elma Şekeri,Gözyaşımda Aşk Var ve Keşanlı Ali Destanını da engelli katılımcılar için tercüme ederek sanatseverlerin dikkatini çekmeyi başardı.
Yine Türkiye de bir ilke imza atarak,Diyanet İşleri Başkanlığından özel tebrik alan Kabe'yi Görenler isimli dini içerikli televizyon programını da engelli bireylere yönelik tercüme etti.
Eğitimci bir ailenin eğitimci bir  bireyi olan Tercüman A.Emre İNAN ailesi ve annesine bağlılığı nedeniyle, Her Şey Annem Için isimli televizyon  programını da işitme engelli bireyler ve anneler için gönüllü olarak tercüme etti.
Engellilere yönelik bir çok televizyon programı ve sempozyuma konuk olan Tercüman A.Emre İNAN kendisinden çok engelli yaşamlara ışık olmayı genç yaşta destursuz edindi ve başardı.
 
Hayatını engelli bireylere  adayan genç Tercüman A.Emre İNAN yaşamın kıyısındaki engelliler için bir dönüm noktası olmayı hedefleyerek 8 yıldır profesyonel olarak İşaret Dili Tecümanlığı ve eğitmenlik yapıyor.


 Yazar : GENÇ BAKIŞ H.Y.B | Okunma : 1823 | Yorum ( 0 ) | Tarih: 15.05.2014 | Oy:  | Oy ver | Arkadaşına Gönder |

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 755985
Güvenlik :
 
Hatırla :
 
   

» Yeni Kayıt !
» Şifremi Unuttum !
Bilgi
Merhabalar. Web sayfamıza hoş geldiniz. YEŞİLYURT İlçemiz Malatya İli merkezine 9 Km. uzaklıkta adı gibi yeşil ve bir o kadar da güzel bir ilçedir. İlçemiz özellikle DALBASTI kirazıyla, bunun yanında yine çeşit çeşit meyveleri, birbirinden güzel mesire yerleri, Malatya nın en modern sosyal - spor tesisleri ve çay bahçeleriyle ünlüdür. Tarihi ve günümüz mimari yapılarıda Yeşilyurt a ayrı bir hava katmaktadır. İlçemiz Malatya merkeze en yakın ilçedir. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde Malatya merkez ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yaz mevsiminde yolunuz Malatya dan geçerse mutlaka ilçemize uğrayıp DALBASTI KİRAZIMIZIN tadına bakın. İnanın Pişman olmayacaksınız... İlçemize gelirken sakın fotoğraf makinalarınızı yanınıza almayı unutmayın.
Köşe Yazıları

Tülin GENÇ

KISA ZAMAN İÇERSİNDE YAŞANAN MUTLULUKLAR

Fatih GÜRCÜ

BİZİ KİMLER YETİŞTİRDİ?

GENÇ BAKIŞ H.Y.B

"ÖĞRETMEN YÜREKTİR"
Saat
Takvim
« Haz Temmuz
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 4.2917 YTL
1 USD : 4.8365 YTL
Satış
1 EUR : 4.3202 YTL
1 USD : 4.8452 YTL
Son Dakika
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
Kuşadası Escort
Bu Sitedeki Yazı ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz Her Hakkı Saklıdır.2004© Copyright Yesilyurt Web Te@m
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. yesilyurtunsesi.com sitesinde yayınlanan materyaller kişilere aittir. yesilyurtunsesi.com ile bir ilgisi yoktur. yesilyurtunsesi.com sadece materyallerin yayınlanmasına müsaade eder. Bu Site MSAJANS Sponsorluğu ve YEŞİLYURT BİLGİSAYAR'ın Teknik Desteğiyle Yayınlanmaktadır.
Aspsitem
Bu sayfa: 0,38 saniyede yorumlandı.