Ana sayfan Yap   Favorilerine Ekle   E-Posta   Tavsiye Et   İletişim 
Bugün : 18 Temmuz 2018   
 
 
 

Ana Sayfa

Haberler

Forum

F.Galeri

Üyeler

Sms

Z.Defteri

Video

Mp3

Canlı Y.yurt

Linkler

Radyo

YesTube
 
Forumdaki Son Cevaplar : SİTEMİZİN ALAN PARASINI YATIRARAK SİTEMİ..(MalatyaHaber) SAİME ÖZGÜR VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HASAN HÜSEYİN ÖZTÜFEKÇİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) İBRAHİM GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HAYRETTİN KELEŞ VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) İFAGAT KORKMAZ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) VAHAP ÖNAL VEFAT ETTİ..(onbasioglu) HASAN GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) AYDINLATMA LAMBALARI..(onbasioglu) AHMET BAYRAM İNCİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu)
Dalbastı Kirazı Ne Mutlu Türküm Diyene !
Menü
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : MalatyaHaber
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
- Kayıtlı üye : 2034

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 2
Toplam : 2
Rekor : 71 kişi 21.05.2017 09:54:44

Site sayacı
Bugün Tekil : 6
Bugün Çoğul : 6
Bugün Toplam : 12

Dün Tekil : 61
Dün Çoğul : 61
Dün Toplam : 122

Genel Toplam : 7406982
Anket
Sitemizde Radyo Yayını Olmasından Memnunmusunuz?
Evet (79 %)
Hayır (20 %)
1265 - Katılım
( Sonuçlar )
Reklam
Hava Durumu
Malatya
2007 OKS Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu
Bu yazara ait yazılar | Tüm yazarlar
 

Değerli okuyucular;

2007 OKS sınav sonuçları birkaç gün içersinde açıklanacak olup tercih ve yerleştirme kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı http://www.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. Kılavuzun tercih ve yerleştirme bölümlerini ilgilenenler için eğitim köşesine gönderiyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

2007 OKS Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu

2007–2008 Eğitim-öğretim yılı için Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonucuna göre öğrenci yerleştirilecek olup, sonuçlar bu öğretim yılı için geçerlidir.

Sınavda OKS-TM, OKS-MF puan türlerinin herhangi birinden 160 ve üzeri puan alan adaylar o puan türüyle öğrenci alan okullardan tercih yapabilecektir. 160 ham puan barajının altında kalan adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Açık İlköğretim Okulu öğrencileri; kayıt-kabul şartlarını taşımaları halinde; tercihlerini http://www.meb.gov.tr , http://oks2007.meb.gov.tr ve http://aio.meb.gov.tr Internet adreslerinde yayımlanan Ek-3'teki “tercih formunu” doldurarak Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı -06500 Teknikokullar/ANKARA adresine APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile gönderecektir. Tercihlerden aday 18 yaşından küçük ise velisi, büyük ise kendisi sorumlu olacaktır.

Yurt dışından sınava giren adaylar ; http://www.meb.gov.tr ve http://oks2007.meb.gov.tr Internet adreslerinden bireysel tercih yaparak, başvuru yaptıkları okul müdürlüklerine onaylatacaktır. Bu olanağı olmayan yurt dışındaki adaylar http://www.meb.gov.tr ve http://oks2007.meb.gov.tr Internet adreslerinde yayımlanan Ek-3'teki “tercih formunu” doldurarak Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı -06500 Teknikokullar/ANKARA adresine APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile gönderecektir. Tercihlerden aday sorumlu olacaktır.

Sınav sonucuna göre tercih yapacak her aday okul aile birliğine makbuz karşılığı 5 YTL (beş YTL) yatıracaktır. Ayrıca, aday II. yerleştirme talebinde bulunduğunda 5 YTL (beş YTL) daha yatıracaktır.

Adayın velisi, tercih ve yerleştirme ile ilgili her tür yazışmada; öğrencinin tercihini yaptığı okulun ili/ilçesi, kurum kodunu, adayın adını, soyadını, T.C. kimlik numarasını; yabancı uyruklu ise adayın kayıt numarasını ve açık adresini yazacaktır. Bu bilgilerden herhangi birinin eksik olması hâlinde dilekçeler işleme konulmayacaktır.

2- TERCİH İŞLEMLERİ  

a.       Sınav sonuçlarına göre tercihte bulunacak aday velisi 11–20 Temmuz 2007 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr ve http://oks2007.meb.gov.tr Internet adreslerinden bireysel olarak tercih yapacaktır. Bireysel tercih yapamayanlar için okul yönetimleri tercih işlemlerini Ek-2'deki aday velisinin doldurduğu “tercih ön çalışma formuna” bağlı kalarak yapabilecektir.

b.       Adaylar bir defa olmak kaydıyla 20 tercihte bulunacaktır. İkinci kez tercih yapılmayacaktır.

c.        Aday velisi bireysel olarak internet üzerinden tercih yapacağı gibi başvuruda bulunduğu okul müdürlüğünden doğrudan tercih yapabilecektir. Ancak, her durumda tercihlerin okul müdürlüğü tarafından elektronik yolla onaylama zorunludur. Aksi takdirde aday tercih yapmamış sayılacaktır.

d.       Tercihlerin elektronik ortamda hatasız, eksiksiz, tercih ve yerleştirme e-kılavuzuna uygun olarak doldurulması gerekmektedir.

e.       Tercihler yapıldıktan ve kontrol edildikten sonra okul müdürlüğü elektronik onaylama yapacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda adayın tercih işlemi tamamlanmış olacaktır. Tercihlerle ilgili her türlü düzeltme işlemleri elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Elektronik onaylamadan sonra kesinlikle tercihlerle ilgili hiçbir düzeltme hakkı verilmeyecektir.

f.        Elektronik ortamda onaylanan bilgilerin kopyası alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ve veli tarafından imzalanacaktır. Aslı okulda saklanarak bir örneği imza karşılığı veliye verilecektir.  

* Tercihlerden aday velisi, onaylamadan ise veli ile okul müdürlüğü birlikte sorumlu olacaktır.

* Okul müdürlüğü ile veli tercihleri sistemde onaylandıktan sonra e-kılavuzda belirtilen bütün hükümleri kabul etmiş sayılacaktır.

3- YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

a.       I. Yerleştirme

Sınav sonuçlarına göre OKS-TM veya OKS-MF puan türlerinden 160 ve üstü puan alan adaylar, tercihlerinde belirttikleri okullara yerleştirilecek ve 27 Temmuz 2007 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oks2007.meb.gov.tr Internet adreslerinden yerleştirme sonuçları ilan edilecektir. Aday I.yerleştirme sonuç belgesini mezun olduğu okul müdürlüğünden alacaktır.

I. Yerleştirme sonuçlarına göre kazandığı okula kayıt yaptırmak isteyen adaylar 30 Temmuz – 06 Ağustos 2007 tarihleri arasında kesin kayıtlarını yaptıracaktır.

Kesin kayıtlardan sonra boş kalan okul kontenjanları 08 Ağustos 2007 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oks2007.meb.gov.tr Internet adreslerinden ilan edilecektir.

b.       II. Yerleştirme

  • Kesin kayıtlardan sonra boş kalan okul kontenjanlarına II. yerleştirme yapılacaktır.
  • II. Yerleştirmeye, kesin kayıt hakkı kazanıp halen kayıtlı olanlar, kesin kayıt hakkı kazandığı hâlde kaydını yaptırmamış olanlar, kesin kayıt yaptırdığı halde kaydını geri alanlar veya I.yerleştirme sonunda herhangi bir okula yerleşemeyen ( OKS-TM veya OKS-MF puan türlerinden 160 ve üzeri puan alan) adaylar katılabilecektir.
  • II. Yerleştirme işlemleri için adaylar yeni tercihte bulunmayacak, önceden yaptıkları tercih üzerinden işlemler yürütülecektir.
  • II. Yerleştirmeye katılmak isteyen adaylar 09–14 Ağustos 2007 tarihleri arasında başvuru işlemlerini yaptırdığı okul müdürlüğüne Ek-4'teki “II. Yerleştirme Tercih Talep Dilekçesini ” doldurarak müracaat edecektir.
  • II. Yerleştirme talebi onaylandıktan sonra iki kopya çıktı alıp onaylanarak bir kopyası adayın velisine verilecek, diğeri okulda saklanacaktır.
  • 20 Ağustos 2007 tarihinde II. yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr ve http://oks2007.meb.gov.tr Internet adreslerinden ilan edilecektir. Aday II. yerleştirme sonuç belgesini mezun olduğu okul müdürlüğünden alabilecektir.
  • II. Yerleştirme sonucuna göre kayıt hakkı kazanan adaylar 21–25 Ağustos 2007 tarihleri arasında kesin kayıt yaptıracaktır.

* I.Yerleştirme sonucuna göre kesin kayıt yaptıran adaylar II. yerleştirme talebinde bulundukları takdirde bu kayıtları sistemde otomatik olarak silinecektir. Aday I. yerleştirme işleminden doğan tüm haklarını kaybetmiş olacaktır. II. Yerleştirme sonrası aynı okula yerleşme hakkı kazanması halinde adayın kesin kayıt işlemlerini yeniden yaptırması gerekmektedir.

c.        II. Yerleştirmeye Dâhil Olmayan Okullar

Özel Fen Liseleri, Özel Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi Programı Uygulayan ve sınavla öğrenci alan Özel Öğretim Kurumları, Özel Anadolu Meslek Liseleri II. yerleştirmeye dâhil olmayacaktır.

d.       II. Yerleştirmeden Sonra Boş Kalan Kontenjanlara Ön Kayıt Yolu ile Öğrenci Alınması

•  II. Yerleştirme sonucunda Anadolu meslekî ve teknik ortaöğretim kurumları, Anadolu Tarım Meslek Liseleri, Tarım Meslek Liseleri, Adalet Meslek Liseleri ile Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra bu okullarda açık kontenjan kalması durumunda, Meslekî ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin 49. maddesine göre ilköğretim okulu diploma notu esas alınarak ön kayıt yoluyla öğrenci kabul edilebilecektir.

*Meslekî ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin 49. maddesine göre İlköğretim Okulu Diploma notu esas alınarak ön kayıtla öğrenci alan meslek alanlarında, “ Giriş Sınavı Başarı Puanı” ile ilgili hususlar dikkate alınmayacak, mülakat ve beden yeterliliği sınavı 80 puan üzerinden değerlendirilecektir.

YERLEŞTİRME SONUCUNUN AÇIKLANMASI  

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı ile öğrenci alan okulların I.yerleştirme sonucu 27 Temmuz 2007 tarihinde, II. yerleştirme sonucu ise 20 Ağustos 2007 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oks2007.meb.gov.tr Internet adreslerinden ilân edilecektir.

Okul müdürlükleri öğrencinin yerleştirme sonuç belgesinin çıktısını e- okul sisteminden alarak, onaylayıp mühürleyecek adayın velisine verecektir.

10- KAYITLARLA İLGİLİ ESASLAR

a.       Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kesin kayıtları, 2007 tercih ve yerleştirme e-kılavuzundaki esaslar dâhilinde ve belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. Belirtilen tarihler dışında yapılan başvurular işleme alınmayacak, bu konuda bildirilen özürler göz önünde bulundurulmayacak ve sorumluluk adayın velisine ait olacaktır. Ortaöğretim kurumlarının ilgili mevzuatında belirtilen şartları taşımayan adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

b.       Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavıyla öğrenci alan okulların kayıt-kabullerinde, ilköğretim okul müdürlüğü tarafından verilen “ yerleştirme sonuç belgesi ” ibraz edilecek, aksi hâlde öğrencilerin kayıtları yapılmayacaktır.

c.        2007 e-Başvuru kılavuzunda açıklanan "başvuru şartları"nı taşımadığı hâlde sınava katılan adaylara verilen yerleştirme sonuç belgesinde öğrencinin bir okulu kazandığının yazılı olması o öğrenciye kesin kayıt hakkı vermez.

d.       Okul müdürlükleri bu sınav kapsamında yerleştirme yapılan; kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtlarını yaparken, Internet ortamından alınan liste ile öğrencilerin ibraz ettiği yerleştirme sonuç belgesini karşılaştırarak kontrol edecektir.

e.       I.Yerleştirme sonuçlarına göre kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları 30 Temmuz- 06 Ağustos 2007 tarihleri arasında, II. yerleştirme sonuçlarına göre kesin kayıtlar ise 21 – 25 Ağustos 2007 tarihleri arasında okul müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

 


 Yazar : Tülin GENÇ | Okunma : 1152 | Yorum ( 0 ) | Tarih: 07.06.2008 | Oy:  | Oy ver | Arkadaşına Gönder |

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 816776
Güvenlik :
 
Hatırla :
 
   

» Yeni Kayıt !
» Şifremi Unuttum !
Bilgi
Merhabalar. Web sayfamıza hoş geldiniz. YEŞİLYURT İlçemiz Malatya İli merkezine 9 Km. uzaklıkta adı gibi yeşil ve bir o kadar da güzel bir ilçedir. İlçemiz özellikle DALBASTI kirazıyla, bunun yanında yine çeşit çeşit meyveleri, birbirinden güzel mesire yerleri, Malatya nın en modern sosyal - spor tesisleri ve çay bahçeleriyle ünlüdür. Tarihi ve günümüz mimari yapılarıda Yeşilyurt a ayrı bir hava katmaktadır. İlçemiz Malatya merkeze en yakın ilçedir. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde Malatya merkez ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yaz mevsiminde yolunuz Malatya dan geçerse mutlaka ilçemize uğrayıp DALBASTI KİRAZIMIZIN tadına bakın. İnanın Pişman olmayacaksınız... İlçemize gelirken sakın fotoğraf makinalarınızı yanınıza almayı unutmayın.
Köşe Yazıları

Tülin GENÇ

KISA ZAMAN İÇERSİNDE YAŞANAN MUTLULUKLAR

Fatih GÜRCÜ

BİZİ KİMLER YETİŞTİRDİ?

GENÇ BAKIŞ H.Y.B

"ÖĞRETMEN YÜREKTİR"
Saat
Takvim
« Haz Temmuz
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 4.2917 YTL
1 USD : 4.8365 YTL
Satış
1 EUR : 4.3202 YTL
1 USD : 4.8452 YTL
Son Dakika
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
Kuşadası Escort
Bu Sitedeki Yazı ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz Her Hakkı Saklıdır.2004© Copyright Yesilyurt Web Te@m
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. yesilyurtunsesi.com sitesinde yayınlanan materyaller kişilere aittir. yesilyurtunsesi.com ile bir ilgisi yoktur. yesilyurtunsesi.com sadece materyallerin yayınlanmasına müsaade eder. Bu Site MSAJANS Sponsorluğu ve YEŞİLYURT BİLGİSAYAR'ın Teknik Desteğiyle Yayınlanmaktadır.
Aspsitem
Bu sayfa: 0,22 saniyede yorumlandı.