Vukuat Raporu

• Yeşilyurt’un Mollakasım Mahallesi sınırlarında bulunan “gayrifaal” durumdaki YİFAŞ Fabrikası’nda hırsızlık olduğu ihbarı üzerine giden polis ekibi, kaçmaya başlayan 2 kişiden 15 yaşındaki S.Ş.’yi elindeki yankeski ile yakaladılar. Diğer şahsın kaçarken düşürdüğü mont ve cebindeki telefona el konurken, yakalanan şahıs kaçanın adını vermediği için kimliği saptanamadı. Yakalanan S.Ş.’nin İstanbul 2. Çocuk Mahkemesi tarafından arandığı da saptanırken, hırsızların fabrikanın ışıklandırma sisteminin monte edildiği alüminyum profilleri söküp istifledikleri belirlendi.

• Polise başvuran 65 yaşındaki H.D., Saray Mahallesi Ömer Efendi Sokakta 2 şahıs tarafından dolandırıcılık suretiyle 497 YTL parasının çalındığını öne sürdü. Polis araştırmaya başladı.

• Polise başvuran 53 yaşındaki M.Ç.O., 12 yaşındaki kızı K.Ç.’nin sabah okula gitmek için kardeşiyle birlikte evden ayrıldıktan sonra Boztepe Caddesi üzerinde plakası alınamayan bir araçla kaçırıldığını bildirdi şikayetçi oldu. Araştırma devam ederken 19 yaşındaki B.Y., 22 yaşındaki S.Y. ve 17 yaşındaki İ.Y. adlı akrabalar, küçük kızla Sanayi Polis Karakolu’na gelip teslim oldular ve suçlamayı reddettiler.

 


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)