19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 89. yılı kutlamaları kapsamında son provalar yapıldı.
İnönü Stadyumu'nda gerçekleştirilecek ve 3 bin öğrencinin görev aldığı kutlamalar için son provalar coşkulu bir şekilde yapıldı. Pazartesi günü İnönü Stadı'nda saat 09.00'da başlayacak törende herhangi bir aksaklık yaşanmaması için yapılacakların bire bir prova edildi. Hazırlıkları, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Valiliği yetkilileri de takip etti.

 

3 BİN ÖĞRENCİ KATILACAK

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın son provasında, 30 okuldan toplam 3 bin öğrencinin görev aldığını belirten Kutlama Komitesi Başkanı ve Malatya Vali Yardımcısı Erdinç Filiz, fon çalışmaları için tribünde bin, halk oyunları ve diğer gösteriler için ise sahada 2 bin öğrencinin yer alacağını söyledi.

Pazartesi günü saat 09:00'da başlayacak kutlamalara tüm Malatyalıları beklediklerini ifade eden Kutlama Komitesi Başkanı Erdinç Filiz, "Çoşkulu ve renkli bir 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamak için hazırlandık. Tüm Malatyalıların katılımlarını bekliyoruz" diye konuştu.

Filiz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında izleyicilere sürprizler de hazırladıklarını belirtti.
Kaynak=Malatyaguncel.com


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)