Görüntülü iletişim devri başladı

Türk Telekom, görüntülü iletişim teknolojisini yarın itibariyle piyasaya sunuyor...
Kullanıcıların Videofon’dan yararlanmak için yeni bir numara almasına gerek olmayacak. Mevcut ev veya iş numaraları Videofon için geçerli olacak. Videofon’dan yararlanmak isteyenlerin sabit hat müşterisi olması ve en az 1024/256 Kbps hızında (ADSL) internet bağlantısına sahip olmaları gerekiyor.

Videofon kullanmak isteyenler Türk Telekom çağrı merkezini arayarak üç iş günü içerisinde kurulum yaptırtabilecekler. Ayrıca abonelikler kurulum yapıldıktan sonra kullanıcı isterse aktif hale gelecek. Yani kurulum yapıldıktan sonra bu hizmeti kullanmayacağınızı veya istediğiniz gibi olmadığını düşünürseniz abone olmak zorunda değilsiniz.

Türk Telekom, ADSL kota sınırlaması olan kullanıcılar için de güzel bir haber vererek görüntülü görüşmelerin kullandığı datanın kotaya dahil edilmeyeceğini açıkladı. Fakat bu açıkçası çok da büyük bir sorun olmayacak çünkü görüntülü görüşmede 1 dakikada 1MB veri akışı oluyor.

Türk Telekom’un kampanyası, Videofon hizmetinden yararlanmak isteyen ilk 100.000 müşterisi için geçerli. Kampanya dahilinde Videofon cihazının ücretsiz sunulmasının yanısıra 24 ay boyunca, her ay 3.000 dakika görüntülü konuşma (tüm vergiler dahil)  29 YTL’ye sunuluyor.  

Cihaz sadece görüntülü konuşma için değil aynı zamanda internette gezinme, TV seyretme, e-posta ve mesaj gönderme amaçlı da kullanılabilecek. Ayrıca üzerinde bulunan SIM kart okuyucu sayesinde cep telefonunuzda bulunan rehberi sabit telefonunuza da aktarmış olacaksınız.


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)