Doğan Kalbine Yenik Düştü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan'ın, Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından sevenleri hastaneye akın etti.

Bodrum'da kalp krizi soncu hayatını kaybeden Futbol Federaslyonu Başkanı Hasan Doğan'ın öğle yemeğini Fatih Terim ile birlikte Alkoçlar tesislerinde yediği daha sonra kaldığı Rixos Otele geçtiği öğrenildi.

Akşam saatlerinde Türk hamamına giren Hasan Doğan'ın daha sonra dinlenirken kalp krizi geçirdiği ve daha sonra hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

Özel Bodrum Hastanesi yetkilileri, Hasan Doğan'ın 19.00 sıralarında hastaneye ölü olarak geldiğini açıkladılar.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın vefatı üzerine Bodrum'a giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Öncelikle çok sevdiğim dostumu kaybetmenin acısını yaşıyorum'' dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Hasan Doğan'ın vefat ettiği Özel Bodrum Hastanesi'nin çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, dostu Hasan Doğan'ı yitirmenin büyük üzüntüsünü yaşadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

''Öncelikle çok sevdiğim dostumu ve kardeşimi kaybetmenin acısını yaşıyorum. Takdir planı içinde ne varsa o olacaktır. Ancak Hasan beyle Türk spor camiasında birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın olduğu bir dönemi yaşamaya başladık. Altyapıya varıncaya kadar bütün düşündüklerini bana sürekli açtı. Özellikle değerli bakanımız Murat beyle beraber görüşmelerde bunlara vurgu yaptık ve çok kısa zamanda bir sinerji meydana geldi. Bu sinerjiyle malum bu Avrupa Şampiyonası'nda gerek teknik kadroyla, gerek futbolcularımızla bu başarıyı sürdürdüler. Ve bu sinerji, futbol dünyasında yeni döneme bir milat bugün. İnanıyorum ki bu anlayış, bu dayanışma bundan sonraki süreçte Hasan kardeşimin arkasından da devam edecektir. Ben kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine, çocuklarına ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Türk milletinin başı sağolsun'' diye konuştu.

Erdoğan, ''Hasan beyin daha önce bilinen bir kalp rahatsızlığı var mıydı?'' sorusuna, ''Daha önceden böyle birşeyi vardı'' yanıtını verdi.

''Avrupa Şampiyonası'nda alınan başarıdan dolayı bir heyecan olmuş olabilir mi?'' biçimindeki bir başka soruyu ise Erdoğan, ''Bana göre bunların hepsi bir bahanedir. Muhakkak olacaktı o da oldu. Ama cidden kendini bu işe çok çok farklı bir şekilde veren insandı. Ama vakit saat. Allah'tan rahmet diliyorum'' diye yanıtladı.

''Cenaze ne zaman defnedilecek?'' sorusunu ise Erdoğan, şöyle yanıtladı:

''Yaptığımız görüşmelere göre zannediyorum pazartesi günü öğle namazını müteakip, Fatih Camii'nden kaldırılıp, Topkapı'daki aile mezarlığına defnedilecek.''

Hasan Doğan'ın cenazesi, THY'nin uçağıyla bu gece İstanbul'a götürülecek.

Hasan Doğan kimdir?

Futbol Federasyonu'nun 14-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen genel kurulda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı seçilen Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.

Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu bulunan Hasan Doğan, Ramsey Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Gürmen Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Kip-Teks Konf. İmalat Paz. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu başkanlığı, Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekili olarak görev almıştı.

Hasan Doğan'ın bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi, Boks Federasyonu yönetim kurulu üyelikleri bulunuyor. Futbol Federasyonu Başkan adayı Doğan, bunun yanında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği ile Beşiktaş Kulübü kongre üyesi olarak sporun içinde yer aldı.

ALLAH RAHMET EYLESİN.

Kaynak=Malatyahaber.com


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)