Teröre kınama

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yaptığı yazılı açıklamada, "Onlarca vatandaşımızın can kaybına, yüzlercesinin yaralanmasına neden olan bombalı terör eylemini nefretle ve lanetle kınıyoruz. Bu tür olaylar milletinizi bölmek bir yana daha da kenetleyecek, tüm iç ve dış düşmanlara karşı omuz omuza hareket etme azmini kuvvetlendirecektir. Biz de Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak her türlü terörist eylemin karşısında, milletimizle ve güvenlik güçlerimizle birlikte olduğumuzu ilan ediyoruz. Türkiye'nin ve milletimizin huzur ve barış içinde yaşamasını istemeyen, vicdan ve insanlıktan yoksun terörist kişi ve gruplar asla amaçlarına ulaşamayacaktır. Bu millet birliğini ve beraberliğini her zaman koruyacak ve devletin gücü bu canilerin hak ettikleri cezayı çekmelerini sağlayacaktır. Bu menfur olayda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz" dedi.
MESOB Başkanı Şevket Keskin de yaptığı açıklamada, "İstanbul'da meydana gelen terör olayı, tüm Türkiye'de olduğu gibi esnaf ve sanatkâr camiasını derinden üzmüştür. Yaşanan olayı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Asıl niyeti ve hedefi Türkiye'de iç barışı bozmak olan hainler, yüzyıllardır et ve tırnak gibi bir arada yaşayan milletimizi birbirine karşı cephelere böldürmek istiyor. Millet olarak asla hainlerin istediği oyunlara gelmeyeceğiz, aksine oynanmak istenen oyunları milli birlik ve beraberlikle bozacağız. Gün, insanlarımızı ayrıştırıcı kamplara bölme günü değil, Çanakkale Savaşı'nda ve Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi yeniden, hep birlikte milli birliğimizi oluşturma günüdür. Bu konuda öncelikle siyasi partilerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza büyük görevler düştüğünü hatırlatmak istiyoruz. Yaşanan talihsiz olayda ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor ve yaralanan vatandaşlarımıza ise geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Tüm milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kaydetti.

 

Türkiye Tütün, Müskirat, Gıda ve Yardımcı İşçileri Sendikası (TEKGIDA-İŞ) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Malatya Bölge Başkanı Servet Akbudak, “İstanbul Güngören'de yaşanan terör eylemini lanetliyoruz” dedi.

Sendika binasında bir basın açıklaması yapan Akbudak, “İstanbul Güngören'de 27 Temmuz gecesi gerçekleştirilen terör eylemini, TEKGIDA-İŞ Sendikası camiası olarak nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.

Son günlerde ülkenin her kesiminde artış gösteren ve resmi, sivil ayırt etmeden onlarca insanımızın canına ve kanına mal olan terör eylemleri, toplumsal huzur ve istikrara yöneltilmiş alçakça eylemlerdir. Ulusça, birlik ve bütünlüğümüze kastettiğinden ve halkımızın üzerinde korku ve panik havası oluşturmaya çalıştığından kuşku duymadığımız bu eylemlerin faillerinin derhal bulunarak adalete teslim edilmesi en büyük talebimizdir. En büyük insanlık suçunu işleyen bu hain katiller, hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaktır. TEKGIDA-İŞ Sendikası olarak terör eyleminde hayatını kaybeden değerli yurttaşlarımıza Tanrı'dan rahmet dilerken, acılı yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralı yurttaşlarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz” dedi.


 HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Yusuf Engin, İstanbul Güngören'de sivil halka ve Bingöl'de Asayiş Ekipleri Amirliği'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıları nefretle kınarken, şiddetle ve masum insanların canına kastederek hiçbir amaca, hedefe ulaşılamayacağını ifade etti.


Kaynak=Malatyaguncel.com


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)