Mirac Gecesi Geceniz Mübarek Olsun

Malatya Belediye Başkanı H. Cemal Akın Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Miraç Kandilini idrak edecek olmanın mutluluğunun hep birlikte yaşandığını ifade eden Akın, şunları kaydetti;

Müstesna günlerden Miraç Kandili'ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Birlik ve beraberliğe, dayanışmaya, ülkemizin kalkınması ve milletimizin mutluluğuna vesile olması temennisiyle; Başta Malatyalı hemşehrilerim olmak üzere bütün İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin insanlığa barış, huzur ve güzellikler getirmesini Yüce Allah'tan diliyorum


AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztorak, Miraç kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ölmeztoprak, mesajında şunları kaydetti:

Miraç, alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'in yüce makamlara yükselişi ve benzeri görülmemiş bir anlam içinde Allah'ın huzurunda kabul edildiği gecedir.

Yaratılanların en şereflisi olan Hz.Peygamberin, Rabb'inin huzuruna kabul edilişini temsil eden Miraç mucizesi bizlere, insanın, ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan derecede nice üst derecelere ulaşabileceğini gösterdiği gibi mana alemin de yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini de hatırlatmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Malatya'lı muhterem hemşehrilerimin,Ülkemizin aziz insanlarının  ve tüm İslam Aleminin mübarek  Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin, tüm insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını Cenâb-ı Hak'tan niyaz ediyorum.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık yayınladığı Miraç Kandili mesajında:

Millet olarak bizi birbirimize yakınlaştıran, birlik ve bütünlüğümüzü pekiştiren manevi gecelerden birini daha bu gece idrak etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Receb ayının 27. gecesi olan Miraç Kandili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ'ya, oradan semaya, Cenab-ı Hakkın huzuruna yükseldiği ve namaz ibadetinin farz kılındığı ilahi bir gece olarak bizlere armağan edilmiştir.

 Hayatımızda, çevremizde yaşadığımız olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için ihtiyaç duyulan sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamının kurulabilmesi için son derece uygun fırsatlar olarak görülmesi gereken bu manevi gün ve gecelerde yaşlılarımızın, hastalarımızın, uzaktaki eş, dost ve akrabalarımızın gönüllerine hoş bir seda bırakabilmenin gayreti içerisinde olmalıyız.

 Yıllardır ülkemizde, son olarak da İstanbul Güngören'de kadın çocuk demeden, masum vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdikleri acımasız terör saldırılarıyla birçok yuvayı yıkan, aileleri parçalayanları lanetliyor, bu mübarek gece vesilesiyle olaylarda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza ve şehit olan asker, emniyet teşkilatı mensuplarımıza Allahtan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin bu mübarek, kıymetli gecesini kutluyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak=Malatyaguncel.com


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)