MALATYALI ŞEHİT POLİSİMİZE SON GÖREV

Şehit Polise Tören 

Muş'un Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bölücü terör örgütü PKK militanları tarafından düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Özbek Malatya'da toprağa verildi.

Yeni Cami'nin restorasyonu nedeniyle Şehir Mezarlığı'nda bir süredir şehit törenleri yapılmasına ve restorasyon bitmesine karşın bu uygulamanın sürmesine rağmen, şehit polis için cenaze töreni Yeni Cami'de yapıldı.

Şehit polisin caminin musallasına konulan tabutu, daha sonra kalabalığın fazla olması nedeniyle ön taraftaki Soykan Parkı'na masalardan oluşturulan musallaya alındı.

Cenaze törenine şehit polis memurunun eşi Aysun Özbek, babası Hasan Özbek, kardeşleri ve diğer yakınlarının yanı sıra, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal, 7.Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kazım Öndül, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemil Çelik, Malatya İl Emniyet Ali Osman Kahya, Kilis Emniyet Müdürü Süleyman Nuri Özhan, Şehit Aileleri Derneği yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri askeri ve mülki erkan ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Şehit polisin cenazesi kılınan namazın ardından İnönü Caddesi üzerinde bir süre omuzlarda taşındı ve PTT Caddesi girişinde cenaze aracına konuldu.

Cenaze namazının ardından kalabalık "Kahrolsun PKK", "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganlarının yanı sıra tekbir getirdiler.

POLİS ŞEHİTLİĞİ'NDE..
Şehit polis memuru Mehmet Özbek'in cenazesi, Şehir Mezarlığı'ndaki Polis Şehitliği'ne defnedildi.

Şehidin fotoğrafı ve tabutuna sarılı Türk bayrağı, Malatya İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya tarafından baba Hasan Özbek'e verildi.

Şehitlikteki törene de kalabalık bir topluluk katıldı.

AKP Milletvekili Öznur Çalık da mezarlıktaki törende hazır bulundu.

OLAY..
Muş'un Malazgirt İlçesi Emniyet Müdürlüğü'ne 6 Ağustos Çarşamba gecesi bölücü terör örgütü militanları tarafından düzenlenen roketli saldırıda, bina önünde nöbet tutan polis memuru Mehmet Özbek şehit olmuş, 3 polis memuru ise yaralanmıştı.

Teröristler gecenin karanlığından yararlanarak kaçarken, bölgede operasyonlara başlanmıştı. Aslen Adıyamanlı olan ve ailesi Malatya'da oturan 3 yıllık evli, 8 yıllık polis memuru Mehmet Özbek için ilk tören Perşembe günü Malazgirt'te düzenlenmiş, buradaki törene İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal da katılmıştı. Cenaze daha sonra Malatya'ya gönderilmişti.

1.jpg
 2.jpg
 sehitp.jpg
 17921-4.jpg
 17921-5.jpg
 17921-6.jpg
 17921-7.jpg
 17921-baba.jpg

FOTOĞRAFLAR: Selahattin GÖKATALAY ve İHA
Kaynak:Malatyahaber


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)