Zafer Bayramı Programı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü'nün 86'ncı yıldönümü, Cumartesi günü Malatya'da da törenlerle kutlanacak.

Bayram dolayısıyla ilk tören 08.30- 08.45 saatleri arasında Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek. Daha sonra 09.00- 09.30 saatleri arasında Orduevi'nde tebrik töreni ve kokteyl yapılacak.

İnönü Kapalı Çarşısı önündeki geçit töreni ise saat 10.00'dan itibaren gerçekleştirilecek.

MESAJLAR..
Bu arada, Zafer Bayramı dolayısıyla AKP Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Belediye Başkanı Cemal Akın birer mesaj yayınladılar.

AKP Milletvekili Ölmeztoprak, mesajında "Türk tarihinin en görkemli zaferlerinden birisi olarak kabul edilen 30 Ağustos Zaferi`nin, ``bağımsızlık`` hedefine kilitlenmiş bir ulusun, yokluk içinde olmasına rağmen, azim ve kararlılıkla, karşısındaki büyük gücü eriterek askeri açıdan ulaştığı başarıların ve ,Türk milletinin,ordu ile ortak mücadele ve azminin eserinin 86' ıncı yıldönümünde, Ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük komutan ve Devlet Adamı Yüce Atatürk ve O'nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet rahmet ve şükranla anıyor, hayatta kalan gazilerimize Cenab-ı Hak'tan sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.

Bu vesileyle , tüm Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı' nı en içten duygularımla kutluyor selam ve saygılar sunuyorum."dedi.

Belediye Başkanı Akın'ın mesajı da şöyle:

"30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı zaferin bayramıdır.

Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi'yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir. Başkomutan Atatürk liderliğinde 30 Ağustos 1922’de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır.

Yeni Türk Devleti'nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti'nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir.

Milletimizin ebediyen bağımsızlığını sürdürmesi için, bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Kaynak=Malatyahaber.com


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)