Evlere Yemek Servisi

Malatya Belediyesi, iftar çadırından sonra yaptırdığı Aşevi'nde pişirilen yemekleri yaşlı, engelli ve hasta vatandaşların ayağına götürecek.

Taştepe'de yaptırılan Aşevi'yle ilgili olarak Belediye Basın Bürosu'nca yayınlanan bülten şöyle:

"Ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlara sağlık ve sosyal yardımlarını sürdüren Malatya Belediyesi, yaşlı, engelli ve hasta olup da kendine bakamayacak durumda olan vatandaşlar için inşa ettiği Aşevi’nde, sıcak yemek pişirilmeye başlandı.

Belediye Başkanı H. Cemal Akın, MEGSAŞ yanında inşa edilen yemek fabrikasında incelemelerde bulunup, fabrika ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yemek Fabrikasının MEGSAŞ bünyesinde hizmet verdiğini, burada pişen yemeklerin İftar çadırında paylaşıldığına dikkat çeken Başkan Akın, “Modern araç ve gereçlerle donatılan Yemek Fabrikamız’da. ihtiyaç içerisinde olan hemşerilerimize gerek Ramazan Ayı’nda, gerekse de Ramazan’dan sonra sıcak yemek dağıtma imkanımız olacak. Çadırda sürdürmüş olduğumuz hizmetlerimizi daha sonra araçlarla mahallelerimize götürerek devam edeceğiz” dedi.

Ramazan Ayı içerisinde verilen hizmetlerin kendisini fevkalade sevindirip mutlu ettiğini belirten Başkan Akın, bu mutluluğun Malatyalılarla paylaşarak çoğaldığını, yeni hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

Bütün Malatyalıların Ramazan Ayı ve yaklaşan Kandillerini tebrik eden Başkan Akın, çalışmalarda emeği geçen başta MEGSAŞ Genel Müdürü İlhan Yılmaz olmak üzere herkese teşekkür etti.."

 

Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)