İran, İsrail'e savaş hazırlığında mı?

     İsraİl ordusuna yakınlığıyla bilinen Debka sitesi, Gazze’deki son gelişmelerden sonra İran’ın İsrail’e karşı bir askeri operasyon hazırlığında olduğunu öne sürdü.
  
     Ortadoğu'da korkunç iddia...İsrail ordusuna yakınlığıyla bilinen Debka sitesi: İran İsrail'e karşı askeri operasyon hazırlığında... 


İ
sraİl ordusuna yakınlığıyla bilinen Debka sitesi, Gazze’deki son gelişmelerden sonra İran’ın İsrail’e karşı bir askeri operasyon hazırlığında olduğunu öne sürdü. İran’ın yarı resmi Fars Haber Ajansı’na dayandırılan haberde, operasyon çağrısının İran’ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından yapıldığı ve “Siyonist rejimi yıkmak için askeri, finansal ya da propaganda cephelerinde” görevlendirmek için İranlı gençler arasında gönüllü arandığı belirtildi. İranlı milletvekili Ali Motahari de, hükümeti göreve çağırarak “Artık İsrail ile savaşmanın zamanı gelmiştir” açıklaması yaptı.

Yüzlerce İsrail tankı sınırda emir bekliyor

İsrail’in Gazze’de Hamas’ı bitirmeye yönelik hava operasyonu dün de devam etti. İsrail ordusu sınıra tank yığdı, kara operasyonu başlıyor

Gazze’ye iki gün içinde 200 ton bomba yağdıran İsrail jetleri dün de ölüm kusmaya devam etti. Yerle bir edilen Hamas karakol ve silah depolarının ardından bu kez hedef hükümet binaları ve kentin kültür sembolü olan Gazze İslam Üniversitesi oldu. Hamas’ın üst düzey yöneticilerinin tümünün mezun olduğu okul yerle bir edildi. Ölü sayısı 325’e ulaştı. Birleşmiş Milletler ölenlerin 57’sinin sivil olduğunu duyurdu. Hamas ise 150’ye yakın sivilin saldırılarda öldüğünü açıkladı. Sivil kayıplara İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni’nin yorumu ise, “Savaş zamanı olur böyle şeyler” şeklinde oldu.

Onbaşı Gilat yaralı

Saldırılar sırasında Hamas’ın elinde 2 yıldan beri esir olan İsrailli Onbaşı Gilat Şalit’in de yaralandığı açıklandı. İntikam eylemleri de dün başladı. Hamas’ın Gazze’den fırlattığı bir Kassam füzesi İsrail’de bir kişinin ölümüne sebep oldu. İki İsrail vatandaşı Arap da 4 kişilik bir İsrailli aileyi bıçakladı. Hava operasyonunda Genelkurmay Başkanı Ahmed Ceebri ile ailesinin 7 ferdini kaybettiği belirtilen Hamas, İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni ve Savunma Bakanı Ehud Barak’a suikast tehdidi savurdu. Lübnan’daki Hizbullah da alarma geçti. Örgütün lideri Hasan Nasrallah, “Kardeşlerimize hazır olma emri verdik” dedi. Olmert’in yardımcısının hedefini “Gazze’yi Hamas’tan tamamen temizleme” olarak açıkladığı kara operasyonuna bugün ya da yarın başlanması bekleniyor.


kaynak: www.haber7.comHaberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)