Bu Kez Kasayı Açamadılar

Yeşilyurt Noteri, Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Esnaf Odası hırsızların hedefi oldu. Noterde çelik kasayı açamayan hırsızlar, çekmecedeki 10 lirayı çaldılar.

İlçemiz Noter’de hırsızlık olduğu, görevliler tarafından polise bildirildi. Yapılan incelemede noterin kapısının kilidini kırarak girdiği belirlenen hırsızların, çelik kasanın kilit kısmını da kırmalarına rağmen açamadıkları, ancak çekmecedeki 10 lirayı çaldıkları bildirildi. Hırsızların daha sonra aynı binada bulunan Esnaf Kefalet Kooperatifi’ne girip 1 adet cep telefonu çaldıkları, yine Esnaf Odası’nın kapısının kilidini de kırdıkları, ancak herhangi bir şey çalmadıkları öğrenildi.

24 Ocak Cumartesi günü İnönü Caddesi’ndeki Malatya 4. Noteri’ne aynı yöntemlerle girip kasayı açan hırsızlar 7 bin 700 lira para çalmışlardı. İki noter görevlisinin ifadesi alınırken, bir gün sonra Elazığ’da da bir notere aynı şekilde girilmesi ve para çalınması üzerine, noter görevlilerinin olayla bir ilgilerinin olmadığı anlaşılmış, polis bir şebekeyi aramaya başlamıştı.

 

Malatyahaber


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)