Vukuat Raporu

İlçemiz'de polise başvuran 70 yaşındaki M.K., 0531’le başlayan bir numaradan arayıp kendini başkomiser olarak tanıtan birinin kredi kartının kopyalandığını saptadıklarını, bu şahısları yakalamak için vereceği numaralara kontör yüklemesi gerektiğini söylediğini, dolandırıcı olduğunu anladığı şahsın yüzüne telefonu kapattığını bildirdi ve şikayetçi oldu.

 

 

İlçemiz Hıroğlu Mahallesi’nde işyeri bulunan 32 yaşındaki M.B., ortağı olan 49 yaşındaki E.Ö.K.’nin işyerinde bulunan 2 bin 500 liralık balı kendisinden habersiz aldığını, bunun yarısının kendisine ait olduğunu öne sürdü. Polis bunun üzerine E.Ö.K. adlı şahsın ifadesini “Güveni Kötüye Kullanma” iddiasıyla aldı.

 

İlçemiz Oluklu Köyünde oturan 42 yaşındaki N.K. jandarmaya başvurarak İ.Ç., İ.K., V.T., D.I. ve N.G. adlı şahısların kendi bahçesinden 18 kiraz fidanını sökerek çaldıklarını öne sürdü. Şahıslar yakalandılar ve mahkemece salıverildiler.

 

Kadiruşağı Köyünde oturan 24 yaşındaki İ.K., kendisine ait arazi üzerine köy muhtarı 60 yaşındaki A.A.’nın köy adına kendisinden habersiz bina yaptırdığını savcılığa bildirdi. Savcılığa sevkedilen köy muhtarı ifadesindan sonra salıverildi.

 

İlçemiz kasabası Gündüzbey’de 60 yaşındaki N.Ç. adlı şahsın, 30 yaşındaki kızı E.Ç. ile birlikte arazi paylaşımı yüzünden 45 yaşındaki kardeşi A.Ç.’yi tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında işlem yapıldı.

 

malatyahaber


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)