3 Kişi Tutuklandı

Malatya'da alacak-verecek meselesi nedeniyle Kaleşnikof marka silahın da kullanıldığı silahlı çatışmaya karışanlardan 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Malatya'da bir oto kiralama işinden dolayı İsmetiye Mahallesi'nde meydana gelen ve Kaleşnikof marka silahın da kullanıldığı olayla ilgili olarak Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekiplerince yapılan çalışmada olaya karışan toplam 8 kişi kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştı. 

"Korku ve panik yaratacak şekilde ateş etme", "adam öldürmeye tam teşebbüs", "yağma" iddiasıyla adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.F. B.F. İ.H.İ., S.K. ve G.D. cumhuriyet savcılığınca tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilirken, 3'ü ise serbest bırakıldı. 

Mahkeme ise İ.F. B.F. İ.H.İ. adlı şahısların tutuklanmalarına ve S.K. ile G.D.'nin ise tutuksuz yargılanmalarına karar verdi. Tutuklanan 3 kişi Malatya E Tipi Cezaevi'ne konuldu. 

Bu arada, olayda Kaleşnikof marka silahı kullandığı iddia edilen M.K. adlı şahsın ise polis ekiplerince arandığı kaydedildi. 


kaynak: www.malatyahaber.com

Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)