Yeni Güreş Ağası

İlçemizde düzenlenen 15. Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği kapsamında gerçekleştirilen Fahri Nalbant Karakucak Güreşleri'nin yeni ağası iş kadını Meral Nalbant oldu.

Yeşilyurt Güreş İhtisas Kulübü sahasında gerçekleştirilen Fahri Nalbant Karakucak Güreşleri'nde bir de ilk yaşandı. Güreş Ağası seçimlerine giren iş kadını Meral Nalbant 12 bin 500 TL ile Güreş Hanım ağalığını aldı. Güreş Ağası kıyafetini giyen Meral Nalbant, "Büyüklerime sordum, Hanımdan ağa olur mu? Onlarda beni desteklediler. Ben de bu işte varım dedim. Onlara teşekkür ediyorum. Elimden geleni de yapacağım. Her başarılı bayanın arkasında da bir erkek vardır" dedi.

Yeşilyurt Kaymakamı Erkan Bulgan da, Karakucak Güreşleri'nin çok büyük bir coşkuyla gerçekleştiğini ifade ederek, "Ata sporumuz olan güreş sporunu ihmal etmememiz lazım. Geçmişte olimpiyat şampiyonları çıkardık ama maalesef son senelerde aynı başarıları gösteremiyoruz. İşte bu yetişen nesil inşallah bizi daha ileriye götürecektir" diye konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise, Nalbant ailesine Karakucak Güreşleri'ne verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek, "Türkiye'de birkaç tane var ama en iyi güreş ağasını biz seçtik. Nalbant ailesine ne kadar teşekkür etsek az. Nerede olsak her zaman bizlere destek veriyorlar. Bugün bu ağalık seçimiyle beraber farklı bir anı ve farklı bir gün yaşıyoruz. Ben bu anı unutacağımı zannetmiyorum. Gelecek yıl hanım ağamızla beraber olacağız" ifadesine yer verdi.

Malatya Belediyespor Güreş Takımı sporcusu Adem Bulduk'un "Başpehlivan" unvanını kazandığı 15. Fahri Nalbant Karakucak Güreşleri'nde alınan diğer sonuçlar ise şöyle:

"25 kilogramda Mertcan Yavuz, 30 kilogramda Emin Koç, 33 kilogramda Serdar Andemir, 38 kilogramda Oğuzhan Elmas, 42 kilogramda İbrahim Koç, 46 kilogramda Mahmut Ayaz, 50 kilogramda Ali Kona, 55 kilogramda Abdullah Karabulut, 60 kilogramda Yalçın Altun, 65 kilogramda Mesut Bakır, 70 kilogramda Alaaddin Eren, 75 kilogramda Semih Özdemir, 80 kilogramda Sedat Çelen, 85 kilogramda Ahmet Durmaz ve 90 kilogramda Fikret Dağdeviren birinci oldu."
a1.jpg
 a.jpg
 a2.jpg

malatyahaber
 


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)