Fuar Başladı..

17. Malatya Fuarı ve Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali açılışı Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla yapıldı.

Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş tarafından organize edilen 17. Malatya Fuarı ve Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali nedeniyle Belediye Başkanı Ahmet Çakır Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Belediyenin başkan yardımcıları, ilgili müdürleri ile Fuarcılık A.Ş çalışanlarının katıldığı Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı da okundu. Burada basın mensuplarına açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Fuar ve festivalimizin ilk adımı olan Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak başlatmış olduk” dedi.

Fuar ve festivale davetiye beklenmeden herkesin katılımını beklediklerini söyleyen Çakır, "Ankara ve İstanbul'dan katılımlar olacak. Bakanlarımızın gelip gelmeyecekleri bugün belli olacak. Yarın bakanlar kurulu toplantısı var. Malatya'ya yakışık şekilde geçmesi için çaba gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirilen kayısı tanıtım yürüyüşünde büyük bir coşku olduğuna dikkat çeken Çakır, "Kayısı dağıttık. Güzel bir yürüyüş oldu. Farklı etkinlikler farklı illerde de gerçekleştirilebilir. Fuar öncesi farklı illerde bu tür organizeleri gerçekleştireceğiz" dedi.

wwww.malatyahaber.com

Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)