Kayaya Fidan

Malatya'nın Beydağı bölgesinde yapılacak olan ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ulvi Saran, Malatya halkının bu projeye destek vererek, sahip çıkmasını istedi.

Vali Ulvi Saran, Beydağı'nda ağaçlandırılacak alandaki kaya ve kireçli zeminin iş makinalarıyla delinip ağaçlandırılması için seçilecek iş makinalarının uygulamalarını yerinde inceledi. Uygulamaya Vali Saran, Vali Yardımcısı Enver Erdem, Çevre ve Orman Müdürü Cumali Sayın, ilgili personel ile firma yetkilileri katıldı.

Vali Saran, burada yaptığı açıklamada, Beydağı Ağaçlandırma Projesi kapsamında zemin yapısının kaya olduğunu, erozyon nedeniyle toprak yüzeyinin 10-15 santimetreye düştüğü yerlerde ağır tonajlı kırıcı ve diğer iş makinalarıyla çukurlar açılarak, bu çukurlara toprak doldurulmak suretiyle ağaçlandırılma yapılacağını ifade ederek, 10 bin dönüm alana 250 bin fidan dikeceklerini belirtti.

Dikilecek fidanların çabuk büyümesi için en az 5 yaşındaki fidanların seçildiğini belirten Vali Saran, Atalarımızdan bize miras kalan Beydağlarının yeşillendirilmesi için bütün çabaların sarf edildiğini, Malatya halkının da bu projeye destek vererek sahip çıkmasını istedi.

Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)