Vukuat Raporu

Hıroğlu Mahallesi’nde gece yarısı 00.10 sıralarında 30 yaşındaki O.Ö.’ye ait marketin dışındaki tezgahtan meyve çalınması ile ilgili olarak kamera kayıtlarından belirlenen 33 yaşındaki V.Ç. gözaltına alındı.

Onbinkonutlar civarında 11.30 sıralarında polise yapılan ihbar üzerine giden polisler 73 yaşındaki A.K. adlı şahsı yakalarken, tanık olarak ifade veren 55 yaşındaki F.Ş., 34 yaşındaki N.D. ve 38 yaşındaki B.Ö. adlı kadınlar ile 56 yaşındaki M.Ş., bu şahsı köpek ile ilişkiye girerken gördükleri iddiasında bulundular. “Hayasızca Hareket” suçlamasıyla hakkında işlem başlatılan şahıs suçlamayı kabul etmedi ve ifadesi alındıktan sonra salıverildi.

Yakınkent’te oturan 60 yaşındaki İ.A. adlı şahıs, şimdi 35 yaşında olması gereken kardeşi M.A.’nın 12 yıl önce evden ayrılıp geri gelmediğini, en son tahminen 6 yıl önce telefonda konuştuklarını, İstanbul’da olduğunu söyleyen kardeşinden daha sonra haber alamadığını bildirdi ve bulunmasını istedi.

Gözene Köyü Değirmenbaşı mevkiinde Orman Müdürlüğü’ne ait 4 dönümlük orman arazisini tarla yapmak için açtığı saptanan 53 yaşındaki A.Ö. hakkında işleme başlandı.

Gözene Değirmenbaşı mevkiinde 28 dönüm orman arazisinde ağaçları kesip tarla yeri açan 45 yaşındaki Ü.F. hakkında işleme başlandı.

Seyituşağı Köyünde 29 yaşındaki A.K. adlı avcı, canlı keklik ve ruhsatsız av tüfeğiyle yakalandı.

Kaynak : malatyahaber.com


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)