En İyi Kiraz Yarışması

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 11 askerin şehit edilmesi ve 7 yaşındaki bir çocuğun balkondan düşerek hayatını kaybetmesi nedeniyle, Yudum'un vereceği konser iptal edilirken, pazar günü ise şenliğin daha mütevazı şekilde gerçekleştirileceği kaydedildi. Bu arada, kiraz yarışması da yapıldı.

"NİYE İPTAL ETTİK?"
Komite toplantısı sonrası bir açıklama yapan Yeşilyurt Kaymakamı Dr. Erkan Bulgan, "Şenlikler kapsamında cumartesi ve pazar günü birtakım etkinlikler icra edilecek. Bu etkinlikler çerçevesinde bu akşam konser etkinliğimiz vardı. Sanatçımız Yudum hanımefendi sahne alacaktı ama sabah aldığımız üzücü haberle durum değerlendirmesi yapma ihtiyacı hissettik. Aldığımız karar gereği bugün konseri iptal ediyoruz" dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise, "Manevi olarak duygusalız. Şehitlerimiz var ve de bugün küçük bir çocuğumuz apartmandan düşerek hayatını kaybetti. Bu bir aksilik ve şansızlıktı. Vatanımızın, milletimizin, hepimizin başı sağ olsun. Saygı için bu akşamki konserimizi iptal ediyoruz. Yarın için eğer karar için tekrar bir araya geleceğiz ama sanatçılarla görüşerek, daha mütevazı ve daha olgun, şehitlerimizi de anımsayarak daha uygun bir yapının oluşmasını düşünebiliriz. Ama bugün saygı için komitemiz toplanarak karar aldı. Gerekli görüşler alındı ve hep beraber karar aldık. Şehitlerimize saygı için bugünkü konserimizi erteliyoruz" diye konuştu.

Öte yandan şenlikler kapsamında en bakımlı bahçe ve en iyi kiraz yarışması yapıldı. En iyi bahçe yarışmasında 96 puan ile Kenan Kulcu birinci olurken, 91 puanla Ahmet Danacı ikinciliği, 86 puanla Seçkin Şahin üçüncülüğü elde etti.

En iyi kiraz yarışmasında ise 100 puanla Vedat Karaaslan birinci oldu. Yarışmada 98 puanla Ömer Korkmaz ikinci, 95 puanla İbrahim Koca üçüncü, 93 puanla Suat Özyavuz dördüncü oldu.
 
malatyahaber.com,iha

Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)