'Kapasiteyi Güçlendirmeyi Hedefliyoruz'

Fırat Kalkınma Ajansı, ilçe bilgilendirme toplantılarını tamamladı.

TRB1 Bölgesi illeri Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli'yi kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı, Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı kapsamında 2010 Yılı Proje Teklif Çağrısının tanıtımı amacıyla bilgilendirme toplantılarını 20-28 Ekim tarihleri arasında Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli il merkezleri ve bölge ilçelerinde gerçekleştirdi.
Proje Teklif Çağrısını ilan eden Fırat Kalkınma Ajansı, tüm potansiyel başvuru sahiplerini bilgilendirmek ve başvurularını teşvik etmek amacıyla tüm il ve ilçelerde düzenlediği bilgilendirme toplantılarının ardından konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, "20 Ekim 2010 tarihinde Bakanımız Cevdet Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Malatya Bilgilendirme ve Açılış Toplantısının ardından, 21 Ekim'de Elazığ, 22 Ekim'de Bingöl ve 25 Ekim'de Tunceli il
merkezlerimizde ve eş zamanlı olarak bölge illerimizdeki 37 ilçe merkezinde, Ajans uzmanlarımız tarafından bilgilendirme toplantıları düzenledik. Kısa bir süre içerisinde tamamladığımız bu toplantılarda ilçelerimizde önemli bir kitleye ulaşarak, olumlu geri dönüş elde ettik. Önümüzdeki süreçte düzenleyeceğimiz proje hazırlama eğitimleri ile de bölgemizin proje kapasitesini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Proje hazırlama eğitimleri internet üzerinden alınan taleplere göre oluşturuluyor, talep olması halinde ilave eğitim programları düzenleyeceğiz" dedi.

Proje Hazırlama Eğitimleri verileceği, proje hazırlama konusunda Fırat Kalkınma Ajansı tarafından verilecek ücretsiz eğitimlere başvuru için ajansın www.fka.org.tr internet adresinden kayıt gerektiği belirtildi.

kaynak : malatyahaber.com

Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)