Van'daki kardeşlik tablosu PKK'yı çıldırttı!

          Van'da eylem için kırsaldan şehir merkezine gelen 3 terörist ile onları taşıyan minibüsün sürücüsü kıskıvrak yakalandı.

 

 
          Şüphelilerden birinin terör örgütünün bölge sorumlusu olduğu ve uzun süredir takip edildiği öğrenildi.Araçta yapılan aramada 3 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, buna ait 15 adet şarjör, 8 el bombası, 1 Glock marka tabanca, buna ait 2 dolu şarjör, 1 dürbün ve 1 radyo ele geçirildi. Van Valisi Münir Karaloğlu, "Depremin ardından oluşan birlik ve beraberlikten, gönül köprüsünden rahatsız oldular. Van'ı kana bulamak için geldiler. Alınan ilk bilgiye göre, havaalanı kavşağını geçselerdi, ilk noktadaki polislere saldırı düzenleyip kaçacaklardı. Ama muvaffak olamadılar." ifadelerini kullandı.
 
Terör örgütü PKK, deprem sonrası Doğu ve Batı arasında oluşan kardeşlik köprülerinden rahatsız oldu. Van'da hain bir eyleme hazırlanan örgüt elemanları, bu kez emeline ulaşamadan yakalandı. Kırsaldan bir minibüsle şehir merkezine gelen 3 terörist ile sürücü Emniyet Özel Harekât ekiplerince gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada 3 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, buna ait 15 şarjör, 8 el bombası, 1 Clock marka tabanca, buna ait 2 dolu şarjör, 1 dürbün ve 1 radyo ele geçirildi. Örgüt mensuplarının radyoyu haberleşmede kullandıkları öğrenildi.
 
Van Valisi Münir Karaloğlu, büyük bir facianın önlendiğini söyledi. Karaloğlu, "Emniyet ekiplerimizin, şüpheli gördükleri bir minibisü durdurmaları sonucunda, minibüs içerisinde PKK terör örgütüne mensup 4 şahıs etkisiz hale getirildi. Ele geçirilen 4 teröristin 2'si Irak uyruklu. 1 tanesi İran uyruklu. 1 tanesi de Türk vatandaşıdır. Bir tanesi örgütte önemli şahıs, bölge sorumlusu. Bizim uzun süre takip ettiğimiz terörist.'' diye konuştu.
 
Geçen hafta Van'da önemli ve büyük bir lfelaketin yaşandığını hatırlatan Karaoğlu şunları söyledi: "Bu bölgede yaklaşık 600 vatandaşı kaybettik. Bütün Türkiye, Van'a kilitlendi. Müthiş bir birlik ve beraberlik oluştu. İnsanlarımızın arasında gönül köprüsü oluşturuldu. Vatandaşların arasındaki bu muhabbet köprüsünden rahatsız olanlar, bugün Van'ı kana bulamak için harekete geçtiler. Van'a geldiler. Şükürler olsun ki etkisiz hale getirildiler. Alınan ilk bilgiye göre, havaalanı kavşağını geçselerdi, ilk noktadaki polislere saldırı düzenleyip kaçacaklardı. Ama muvaffak olamadılar.
 


Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)