18. Kiraz,Kültür ve Spor Şenliği

İlçemiz de geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve bu yıl 18'ncisi yapılacak olan Kiraz, Kültür ve Spor Şenlikleriyle ilgili basın bilgilendirme toplantısı Ahmet ATILGAN Parkı’nda düzenlendi.  Yeşilyurt Kaymakamımız İlhan ABAY ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet KAVUK’un ortaklaşa düzenlendiği toplantıda, şenliklerin programı ile ilgili bilgiler aktarıldı.

 

              Bu seneki şenliklerin geçmiş yıllardan daha da güzel geçmesini arzu etiklerini söyleyen Kaymakamımız İlhan ABAY, “ Toplumsal birleşme ve dayanışmanın örneği olan festivalin verimli geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Festivalimizin ağırlıklı noktası kiraz olacak. Malatya’nın akciğerleri konumunda olan ilçemizin önemini bir kez daha ön plana çıkarmak istiyoruz. “ ifadelerini kullandı.

        

         Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet KAVUK ise konuşmasında, “18.sini yapacağımız şenlikleri bu yılda iyi bir şekilde yapmak istiyoruz. Bunlar bizim manevi dayanışmamızdır. Özellikle Malatya dışında olanlarında katılmasını istiyoruz. Şimdiye kadar Bin 400 tane davetiyeyi Malatya dışına gönderdik. “dedi. 

 


Sanatçılar:Sevcen Orhan,Kutsi

Kaynak:Yeşilyurt Kaymakamlığı

Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)