Kura 21 Ağustos'ta Çekilecek

Malatya’da, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yaptırılan sosyal konutların kura çekiminin 21 Ağustos günü yapılacağı bildirildi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Malatya Merkez sınırları içerisinde TOKİ işbirliğinde yürütülen 1+ 1 Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılmakta olan bin 164 adet konutun başvuruları 1 ile 30 Nisan 2013 tarihinde Malatya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından alınmıştır.
3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında olduğuna dair Vakıf Mütevelli Heyeti Kararı alınan ve başvuru şartlarını taşıyan kişilerin belgeleri Temmuz ayında başvuru değerlendirmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne gönderilmiştir.
Başvuru değerlendirmesi sonlanan bin 164 adet sosyal konut için kura işlemleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 21 Ağustos 2013 tarihinde, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Toplantı Salonu’nda saat 14:00’da noter huzurunda gerçekleştirilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : Malatyahaber.com

Haberin kaynağı : http://www.yesilyurtunsesi.com
Yesilyurtunsesi.com (Yeşilyurt / MALATYA)